Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Lazer Epilasyon

blank

Lazer Epilasyon

Kadınların sürekli konuştuğu konulardan ve ihtiyaç duydukları şeylerden bir tanesi, ağda ve epilasyondur. Ağdanın farklı türlerini bulunur, fakat en etkilisi epilasyon olmaktadır. Birkaç seans devamlı yaptırmanız gerekiyor, fakat sağlam ve kalıcı sonuç elde edebiliyorsunuz. Günümüzde birçok kadın lazer epilasyonu tercih ediyor, çünkü ağda yapmak için veya bakım için çok fazla vakit bulamayabiliyor.  Bir süre lazer epilasyon için vakit ayırdığında, bir süre sonra bir daha lazer epilasyon veya ağdaya ihtiyaç duymuyor. Lazer epilasyon denilen uygulama, tüyleri kökünden temizlemek, dolayısıyla tüylerin çıkmasına neden olan hücreleri öldürmek. Lazer epilasyon uygulamasını evinizde kendinizde yapabilirsiniz veya güzellik salonlarına gidebilir ya da kliniklerde de yaptırabilirsiniz. Birkaç seans sonrasında etkisini görmeye başlıyorsunuz.

Lazer epilasyonda yapılan, en basit anlatımı ile tüy hücrelerini öldürmek ve tüyleri yakmak. Epilasyon yaparken cildinize hafif ama sert sıcaklıklar dokunacaktır. Tüylerin yandığını anlayabilirsiniz ve hatta bazen yanık kokuları da duyabilirsiniz. Cildiniz hassas ise, etkili ama biraz cildinizi kızartacak bir uygulama olabilmektedir. Lazer epilasyon aletini kullandığınızda, aletten çıkan ışık ile tüyleri yaktığını anlayabilirsiniz. Basit bir uygulama, fakat alışmak için zaman alabilmektedir. Bütün güzellik mağazalarından ve internetten lazer epilasyon aleti alabilirsiniz. Hem yüzünüz, hem bacak ve kollarınız için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Lazer epilasyon aletlerinin ayarları bulunur, dolayısıyla kaç saniyede bir tüylerinizin yakılması gerektiğini ayarlayabilirsiniz ve ışık hızını da ayrıca ayarlayabilmektesiniz.

Lazer epilasyonda tüyler ışıklardan çıkar lazer ile yakılmaktadır. Bu sebeple lazer epilasyon denilir. Bütün güzellik teknoloji markaları lazer epilasyon aletlerini üretmiştir ve birçok kadın evlerinde düzenli olarak bu aleti kullanmaktadır. Lazer epilasyonun herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır, fakat hassas ciltlere sahip olanlar için mutlaka epilasyon uygulamasından sonra nemlendirici kullanmaları gerekir. Lazer epilasyon sonrası ciltte hafif kızarıklıklar ve kaşıntı olabilir. Bunların hepsi normal, fakat daha kötü olmaması için mutlaka nemlendirici kullanabilirsiniz. Lazer epilasyon uygulamasının en büyük avantajı, birkaç seans sonrasında artık ne epilasyon uygulamasına nede ağdaya ihtiyaç duymayacaksınız. Bu sebeple eğer tüylerinizden kalıcı olarak kurtulmak isterseniz, lazer epilasyon uygulamasını yaptırabilir veya evinize bir tane epilasyon aleti alıp düzenli olarak yapabilirsiniz.