Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Ameliyatsız Yüz Germe & Örümcek Ağı

blank

Ameliyatsız Yüz Germe & Örümcek Ağı Tekniği

Tıpta son gelişmeler ile birlikte artık yüz germe operasyonları da ameliyatsız bir şekilde yapılmaya başlanmıştır. Ameliyatsız yüz germe operasyonlarında en fazla kullanılan yöntem ise iple yüz germe yöntemi olmaktadır. İple yüz germe yönteminin diğer adı ise “Örümcek Ağı Tekniği” olarak bilinmektedir. Doğal bir görünüm sonucu elde edilen örümcek ağı tekniği, ameliyat iplikleri kullanılarak ve ameliyat gerektirmeyen bir yüz germe operasyonu olmaktadır. Örümcek ağı tekniği sırasında kullanılan ipler ile yüz bölgesi gerdirilerek sarkma gibi şikayetler tamamen ortadan kaldırılmaktadır.

Oldukça güvenli olmakla birlikte hızlı bir şekilde sonuç veren örümcek ağı tekniği en fazla yanak ve çene sarkmalarında kullanılmaktadır ve bu bölgelerde ciddi olumlu sonuçlar vermektedir. Yanak ve çene bölgeleri oldukça elastik bölgeler olmaktadır ancak zaman içerisinde sarkan ve bu özelliğini kaybeden gerek yanak bölgeleri gerekse çene çevresi eski yapısına kavuşturulmak üzere alerji riski olmayan ameliyat iplikleri ile örümcek ağı tekniği kullanılarak gerdirilmektedir. Hastanın hemen sosyal hayatına ve çalışma hayatına dönüş yapabildiği örümcek ağı tekniğinin sonucunun ömrü azami olarak 2 seneye kadar olmaktadır.

Her geçen gün daha fazla tercih edilen örümcek ağı tekniği, ameliyata gerek duyulmayan oldukça kolay ve neredeyse tamamen risksiz olan bir yüz germe operasyonu olmakla birlikte uzmanlar tarafından yapılması gereken ciddi bir operasyon olmaktadır. Ortalama 30 dakika civarında süren örümcek ağı tekniği; kısa bir iyileşme süreci gösterse de uzmanlar tarafından yapılmadığında istenilen sonuçları vermeme riskine de sahip olmaktadır.

Örümcek Ağı Tekniği Sonrasında İyileşme Süreci Nasıl İlerlemektedir?

Örümcek ağı tekniği ile yüz gerdirme operasyonu geçiren hasta hemen günlük hayatına kaldığı yerden devam edebilmektedir. Operasyon sonrasında yüz çevresinde bölgesel morluklar dışında herhangi bir risk bulunmamaktadır. Örümcek ağı tekniği sonrasında bölgesel morlukların yanı sıra hafif düzeyde şişlik oluşumu ve kaşıntı oluşması normal bir iyileşme süreci olmaktadır. Ancak uygulama sonrasını takiben geçen 3 hafta içerisinde uzmanlar hastanın yüzünü ovuşturmasını ve yüz üstü yatmasını tavsiye etmemektedir. 3 hafta sonrasında ise artık yüz bölgesi hasta tarafından rahatlıkla hareket ettirilmeye başlanmaktadır.