Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Yüz Germe Estetiği

blank

Yüz Germe Estetiği

Zaman ilerlerken bizlerde değişiyoruz. Hem düşünce olarak hem fiziksel olarak değişime uğramaktayız. İnsanoğlu zaman ilerledikçe vücudunda bir takım değişiklikler olmaktadır. Bunlar hem çevresel etmenler hem de biyolojik etmenlerdir. Yaş ilerledikçe yüzümüz de değişime uğramaktadır. Yaşlanmayla beraber hücrelerimiz yavaş yavaş canlılığını yitirip ölmektedirler. Bu ölüm cilt tonumuzun değişmesine, lekeler oluşturmasına ve sarkıntıların oluşmasına sebebiyet vermektedir. İnsanoğlu yaşamı boyunca hem ölüme hem de yaşlanmaya karşı bir mucize aramışlar ve halen aramaktadırlar. Yaşlanmaya karşı birçok estetik ameliyat ile ya da kremler ile yaşlılığı geciktirme yöntemi bulmuşlardır. Yüzde ve boyunda oluşan sarkıntılar içinse yüz germe estetiğini bulmuşlardır. Sarkıntılık sadece yaşlılık ile oluşmaz. Kilo kaybı yaşayan insanların karşılaştığı durumlardan birisidir. Cilt elastikliğini kaybeder ve sarkıntı oluşur.

Yüz germe estetiğinin en genel amacı yüz hatlarının belirginleştirilmesi, daha genç ve doğal bir görünüm kazandırılmasıdır. Ameliyat sonrasında iz oluşması kaçınılmazdır fakat cerrahlar olabildiğince az ve görünmeyen iz için çabalamaktadırlar. Bunun için saç içinden kesik açarak izin görünmemesini amaçlamışlardır fakat kesik izi belirgindir. İyileşme süresinden sonra izler ten rengini alacağından fark edilmesi zorlaşacaktır. Cerraha göre değişen kesik izi kulak arkasından da yapılabilir. Gözle görülür bir fark görebilmek için ameliyattan 6-7 hafta geçmesi gerekmektedir. Dikişlerden sonra makyaj yapılmasına izin verilirken 1-2 ay güneşe çıkmaktan kaçınılmalıdır. Ameliyatın ilk günlerinde şişlik ve morluk olmaktadır bunu en aza indirmek için boyunluk kullanılır. Bir hafta geçtikten sonra şişleriniz artsa bile bu süreden sonra azalmaya başlayacaktır. Zamanla morluklar geçmeye başlayacaktır. Yüz germe estetiği ile başka estetikleri de aynı anda yapılması mümkündür. Örneğin kaş kaldırma, alın germe, cilt soyma gibi estetikleri de yaptırmak mümkündür.

Hastaların çoğunluğu görünüşünü beğenmeyen ve bundan fazlasıyla rahatsızlık duyan kesim oluşturmaktadır. Psikolojik olarak ameliyat sonrasın da hem rahatlama hem de kişi kaybolan özgüvenini ve kendisine olan saygısını yeniler. Teknolojinin gelişmesi ile yüz germe uygulamaları da değişmiştir. Yapılan bu yeni uygulamalar artık daha uzun süre etkili ve daha iyi sonuçlar vermektedir.