Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Ultraskin İle Yüz Kaldırma

blank

Ultraskin İle Yüz Kaldırma

Yüz kaldırma ya da yüz gerdirme işlemi son dönemlerde tüm yaşlılık belirtilerini ve izlerini kaldıran bir yöntem haline gelmiştir. Ultrason yöntemi kullanılarak ameliyat işlemi gerçekleştirilmeden yüz kaldırma işleminde ses dalgaları kullanılmaktadır. Ultaskin yüz kaldırma işleminde daha ilk seansta cilt altındaki katmanlarda yer alan kolajen üretimi hareketlendirilirken aynı zamanda sıkılaşma sonucu da alınmaya başlanmaktadır. Ameliyat yöntemine gerek kalmadan ses dalgaları vasıtası ile uygulanan ultraskin yüz kaldırma işleminde cihaz tamamen deri altına hedeflenmektedir. Böylece cilt yüzeyi işlem sırasında zarar görmezken aynı zamanda deri altında yer alan bağ dokular ısı sayesinde hasarlar oluşturarak olumlu sonuç vermektedir.

 Ultraskin yüz kaldırma işlemi gerçekleştirilirken işlem yapılan cihaz deri altında 4,5 milimetreye kadar inebilmektedir. Bu süreç içerisinde ses dalgaları kolajen üretimini arttırmak için ortam hazırlamaktadır. İşlem sırasında kolajenler kısalarak kalınlaşmaktadır ve bu sayede cilt sıkılarak gerilmeye başladığından dolayı yüz kaldırma işlemi de kısa sürede başarılı bir şekilde ameliyata başvurmadan kolaylıkla yapılabilmektedir. Bu işlem sonrasında cilt olumsuz bir şekilde etkilenmezken zaman geçtikçe yüz bölgesinin gergin ve sıkı bir görünüm aldığı görülmektedir.

 

Ultraskin Yöntemi Hangi Durumlarda Uygulanır? Ne Zaman Sonuç Alınır?

Ultraskin yüz kaldırma yöntemi yüz ve boyun bölgesinde sık sık kullanılan bir yöntem olmakla birlikte özellikle yüzde meydana gelen bir çok cilt probleminde gözle görülür derecede sonuç veren bir yöntem olmaktadır. Bu bağlamda ultraskin yöntemi; boyunda ve göz çevresinin gerdirilmesinde, gevşeyerek sarkan orta yüz ve yanak bölgelerinde, ağız çevresinde meydana gelen çizgilerin yok edilmesinde, çene çizgisinin yok edilmesinde, çene bölgesinin sarkma ve gevşeme yaptığı durumlarda sıkça kullanılan bir yöntem olmaktadır.

Ultraskin yüz kaldırma yöntemi yapıldıktan sonra işlem etkisi anında kendisini göstermeye başlamaktadır. Her geçen gün işlem sonucu gözle görülecek bir duruma erişse de işlem yapılan yüz işlemi takiben 3. ayın sonlarında gösterebileceği en büyük sonuca ulaşmış olmaktadır. Ultraskin yöntemi ameliyatsız ve ses dalgaları ile ultrason cihazı ile yapılan bir yöntemdir. Dolayısıyla da bu işlem cilde hasar vermeden cilt altında kolajen üretimini etkilediğinden dolayı işlem sonrasında ortaya çıkan sonuçlar uzun ömürlü olmaktadır.