Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Soğuk Radyofrekans İle Bölgesel Zayıflama

blank

Soğuk Radyofrekans İle Bölgesel Zayıflama

Soğuk Radyofrekans, infrared ışınlarıyla birleştirilen soğuk radyofrekans teknolojisi ile güçlü soğutma sistemi sayesinde uygulama yaptıran kişilerde herhangi bir ameliyat izin veya herhangi bir kesi oluşturmadan uygulanabilen yöntemdir. Soğuk radyofrekans, yılların getirdiği kaçınılmaz olan vücut ve yüzde ki sarkmalar, cilt gençleştirme ve selülit tedavisi olarak uygulanabildiği gibi popo, meme, karın ve bel bölgesinde oluşan çatlakların tedavisi için de kullanılmaktadır.

Soğuk radyofrekans ile soğuk uygulama yapılabilmesi için sıfırın altında bir soğukluk elde edilmelidir. Böylelikle soğuk lifting soğuk sıcak etkisi oluşturur. Soğuk radyofrekans uygulamasında derin dokuda ısı artışı deri de ise de soğuk uygulaması şok etkisi yapar. Bu termik şok uygulaması deride gerginlik oluşturarak damarlarda genişlemeye yol açar ve deride sağladığı oksijen artışı ile derinim detoksunu sağlar.

Aynı zamanda bu termik şok doku kontraksiyonu sağladığı gibi elastin ve kolajen üretiminde artış sağlayarak kansız ani lifting etkisi yaratmaktadır. Soğuk radyofrekans uygulaması sıfırın altında bir soğuklukta yapıldığı için daha fazla enerji vermesinin yanı sıra daha hızlı, daha güvenli ve daha etkili sonuçlar vermektedir.

Yıllar geçtikçe ortaya çıkan selülit, bölgesel yağlanma, yüz ve vücut gevşekliği gibi problemler ile soğuk radyofrekans uygulaması ile başa çıkmak mümkündür. Soğuk radyofrekans uygulaması ile kolajen ve elastin üretiminde artış sağlarken, diğer yandan da yağ yakımını arttırır ve böylelikle dermis yapısını güçlendirerek sübkutan yağ dokusunu eritir ve sübkutan yağ dokusunun dolaşımını arttırıp toksik maddelerin ve yıkılan yağın atılımını kolaylaştırmaktadır.

Oluşan bu etki mekanizmasının sonucunda soğuk radyofrekans selüliti azaltır ve vücut hacmini azaltarak şekillendirir. Tüm bunların yanı sıra cildi gençleştirir ve gevşekliği azaltırken doku tonusunuda arttırır.

Yapılan çeşitli araştırmalar sonucunda soğuk radyofrekans uygulamasının etkilerinin uzun ömürlü olduğu gözlemlenmiştir. Kansız ve ağrının görülmediği işlem sonrası etkisi çabuk görülebilen soğul radyofrekans uygulaması yılın her zamanı ve her cilt tipine de uygulanabilmektedir.

Deri kanseri, kalp pili, hamilelik, emzirme, kortizon tedavisi, silikon veya metal implantlar, epilepai ve dermatit gibi durumlarda soğuk radyofrekans uygulaması yapılamamaktadır. Tam da bu sebepten uygulamanın uzman doktor kontrolün de yapılması ve uygulama sonrasında iki litre su alınması tavsiye edilmektedir. Uygulama seansları beş ile sekiz arasında değişebilirken seanslar arası yaklaşık yedi gün olmalıdır.