Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Sivilce İzi Tedavisi

blank

Sivilce İzi Tedavisi

Sivilce sıkıntıları yaşayanların bir diğer sıkıntısı ise sivilceden oluşan izler. Sivilceler rahatsız ettiği için, sivilceleri sıkanlar olabiliyor veya başka bir değişle patlatanlar olabiliyor. Bunların sonucunda ise sivilcelerden dolayı izler kalıyor. Bu izlerden kurtulmanın birkaç tane yolu bulunmaktadır. Burada seçeneklerden bazılarına değineceğiz. Birincisi evinizde de kolaylıkla yapabileceğiniz maskeler. Her maske her cilde uyacağı anlamına gelmiyor, dolayısıyla cilt tipinize göre maske uygulaması yapmanız gerekmektedir. Uzmanlar ise en iyi maskelerin, elma sirkesi içeren maskeler olduğunu söyler. Elma sirkesi, sivilce ve sivilce izlerini tedavi etmekte en iyi maddelerden bir tanesidir. Akşamları pamuk ile yüzünüze veya sivilce ve sivilce izlerinin oluştuğu bölgelere elma sirkesi uygulayıp masajla yedirdiğinizde, bir süre sonra yüzünüz pürüzsüz tertemiz bir hale geliyor.

Evinizde yapabileceğiniz bir başka maske türü ise toz şekeridir. Toz şekerini akşam yatmadan önce hafifçe yüzünüze uygulayıp su ile yıkadığınızda, toz şeker peeling uygulamasını da yaptığı için, cildiniz tertemiz oluyor ve bir süre sonra, sivilcesiz ve sivilce izleri olmayan bir cilde sahip oluyorsunuz. Yüzünüzde sivilceler oluştukça ve sivilce izleri olunca, yüzünüz bir miktar sıvı kaybına uğrayabiliyor. Uğradığı sıvı kaybını tekrar kazandırmak için, kullanabileceğiniz ve neredeyse kimsenin aklına gelmeyecek olan gıda maddesi, bal’dır. Akşamları yatmadan önce, yüzünüze bir miktar bal sürün. Biraz bekleyin ve sonrasında iyice su ile yıkayın ve ertesi gün sabah cildinize bakın.

Cildinizin daha canlı olduğunu görebileceksiniz. Sivilce izleri gerçekten çok sinir bozucu ve özellikle cildine önem veren kadın ve erkekler için çok can sıkıcı bir durumdur. Sabah kalkıyorsunuz, bir bakıyorsunuz ki yüzünüz sivilce dolu, sonra sivilcelerden kurtulmak için bin bir yollara başvuruyorsunuz ve kurtulduğunuzu sandığınızda ise, bu sefer sivilce izleri ile karşılaşıyorsunuz. Bu sebeple sivilce ve sivilceden oluşan izlerden kurtulabilmenin en iyi yolu elma sirkesi olan maddeler kullanmak veya direkt elma sirkesini kullanabilirsiniz. Bütün evlerde mutlaka elma sirkesi bulunur. Bununla sürekli uğraşamam derseniz, dermatologlara başvurarak, sivilce izlerini kaybettirmek için tedavi uygulaması yaptırabilirsiniz. Genellikle de lazer ve ışık tedavisi olmaktadır.