dr. emrah cinik safir fue yöntemiyle saç ekimi

Safir bıçaklarının göz alıcı parlaklığı ve gücü, saç ekiminin en önemli tekniklerinden biri haline geliyor. Sizi Safir saç ekimi ile tanıştıralım.

 

Safir saç ekiminin farkı nedir?

Kanal açma, saç ekiminin önemli aşamalarından biridir. Bu aşamada kullanılan safir bıçaklar, çelik uçlu bıçaklara göre daha keskin ve dayanıklıdır. ” U ” şeklindeki geleneksel bıçakların aksine, ” V ” şeklindeki uçları sayesinde safir bıçaklar iz bırakmadan daha küçük kanallar açılmasına olanak sağlar. Küçük kanallar, daha yoğun ekim yapılmasına imkan verir ve saç yoğunluğunu arttırır.

 

 

Safir saç ekiminin avantajları nelerdir?

 • Kanal açılırken cilt daha az zarar gördüğü için, daha hızlı iyileşme imkanı sunar.
 • Ekim bölgesinde mikro kanallar açıldığı için iyileşme süreci hızlıdır.
 • Daha sık ekim yapılabilir bu sayede daha doğal bir görünüm elde edilir.
 • Pürüzsüz bir yüzeye sahip olan safir bıçaklar kullanıldığı için doku zedelenmelerinin oluşma ihtimali daha düşüktür.
 • Safir bıçaklar antibakteriyel özelliğe sahiptir. Bu da komplikasyon ve travma riskini azaltır.

 

Safir saç ekimi nasıl uygulanır?

 1. Konsültasyon yapılarak saç çizgisi belirlenir ve hastanın medikal geçmişi öğrenilir.
 2. Lokal anestezi uygulanır ve hastanın operasyon boyunca ağrı ve acı hissetmemesi sağlanır.
 3. Safir bıçaklar yardımıyla kafa derisinde minik kanallar açılır. Açılan minik kanallara saç kökleri yerleştirilir. Açılan kanallar küçük olduğu için kapanma süreleri de kısa olacaktır. Bu sayede saç kökleri deriye daha hızlı ve kolayca tutunur.

Operasyonun başarısını ve iyileşme süresini arttıran safir bıçaklar, operasyon esnasında hayallerinizdeki saça kavuşmanız için bir araç olacak. Değerli bir taş olan safir saç ekimi hakkında detaylı bilgi alın, çok değer verdiğiniz saçlarınıza bir an önce yeniden kavuşun.

Ücretsiz

Konsültasyon ve
Analiz

   Safir (FUE) Saç Ekimi

   Sıkça Sorulan Sorular

   Safir saç ekimi operasyonu güvenli midir?

   Evet, güvenlidir. Safir saç ekimi operasyonunda FUE tekniği kullanılmaktadır. Fakat metal slit yerine safir uç ile kanal açımı sağlanır. Safir uç ile daha ince kesi yapılabildiği ve antibakteriyel özelliğe sahip olduğu için operasyon sırasında ve sonrasında acı daha az olmaktadır. Ayrıca iyileşme süresi de kısalmaktadır. Bu nedenle FUE tekniği ile saç ekimi yaptıracak hastalarımıza safir uç ile kanal açımı öneriyoruz.

   Safir FUE saç ekim operasyonu kaç saat sürer?

   Yaklaşık olarak 6-8 saat arasında sürmektedir. Operasyon sonrasında hasta taburcu olur ve evine gidebilir.

   Operasyon sonrası ilk yıkama ne zaman yapılmalıdır?

   Saç ekim işleminden sonra ilk yıkama 1-4 gün arasında yapılır. Ancak ilk yıkamanın kliniğimizde uzman kontrolü altında yapılması gerekmektedir.

   Ayrıca uzmanlarımız saç sağlığınız için ek bir tedaviyi gerekli görebilirler. Bu tedavilerden birisi Saç Mezoterapisi‘dir. Destekleyici tedaviler için doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin.

   Safir saç ekim fiyatı ne kadar?

   Safir FUE yöntemiyle saç ektirmek isteyen hastalarımıza genel bir fiyat sunabilmek çok zor. Çünkü saç ekiminde fiyatlar hastanın kelleşen bölgesine ve ekim yapılacak greft sayısına göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle hastalarımıza verdiğimiz fiyatlar kişiye özeldir. Hemen siz de durumunuzu uzmanlarımız tarafından ücretsiz analiz ettirerek size özel fiyatlarımızdan yararlanabilirsiniz.

   Fiyat Al

   Saç Ekimi
   Hekim
   Dr. Emrah Cinik

   Saç Ekimi

   Türkiye’nin en tanınmış ve en tecrübeli doktorlarından biri olan Emrah Cinik, 19 yılı aşkın süredir saç ekim alanında hizmet vermektedir.

   Canlı Sohbet
   Yardıma mı ihtiyacınız var?
   Merhaba 👋
   Size nasıl yardımcı olabiliriz?