Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Radyofrekans Teknolojisi

blank

Radyofrekans Teknolojisi Ve Uygulanabilen Tedaviler

Deri boyunca yol almakta olan elektromanyetik enerjiye radyofrekans denilmektedir. Bu elektromanyetik enerji aldığı yol boyunca bir direnç ile karşılaştığı durumlarda ısı üretmeye başlayacaktır. Bu şekilde üretilen ısı miktarı, karşılaştığı direnç miktarı, akımın miktarı ve elektrodların teknik özelliklerine bağlıdır. Radyo dalgaları kullanılarak cilt ile cilt altı dokularda tedavi yapmak mümkündür. Radyofrekans ile hem estetik alanında hem de tıp alanında bir çok tedavi gerçekleştirilebilmektedir. Radyofrekans ile ağrı tedavisi, cilt gençleştirme, bölgesel zayıflama gibi bir çok alanda uygulanabilir.

Radyofrekans, vücutta ve yüzde farklı kullanımları vardır ve farklı başlıklar ile uygulanabilmektedir. Yaz mevsiminde veya kış mevsiminde yapılmasında herhangi bir sakınca bulunmaz. Çünkü, güneşe karşı hassasiyet yaratmaktadır. Cilt kolajen yapısında bazı  değişiklikler otuzlu yaşlardan sonra oluşmaya başlar ve bu başlayan değişim zamanla artmaya devam ederek ciltte çizgi ve sarkma oluşumuna neden olur. Radyofrekans uygulaması ile cilt ile cilt altı dokularda ısı artışı sağlanarak, oluşan ısı etkisi ile bağ dokuda fibroblastlar uyarılarak yıpranan ve eskiyen kolajen liflerinde yenilenme sağlanır ve dolaşım düzenlenir. Dokular canlanarak cilt sıkılaşır, çizgiler azalır ve cilt toparlanır. Yüz gençleştirme için uygulanan radyofrekans uygulamasında değişiklikler hemen ilk seanstan sonra görülebilir. İlerleyen seanslar sonucunda uygulanan tedavi daha belirgin bir hale gelir. Herhangi bir rahatsızlık hissedilmeyen uygulama ortalama olarak otuz dakika kadar sürmekte ve tedavi sekiz veya on seans kadar sürmektedir. Radyofrekans uygulamasının vucüt için uygulanma sebebi ise yağ eritmek ve selülit tedavisidir. Uygulama en çok bacak, karın, basen ve kol bökgelerine uygulanmaktadır. Yağ eritici özelliğe sahip olan radyofrekans uygulaması, cilt altı yağ dokusunda yüksek ısıya çıkarak yağ dokusunda erimeye neden olur. Uygulama yapılan bölgedd metabolizma hızlanarak kan dolaşımı da artar. Açığa çıkmış olan yağlar ise lenf ve kan dolaşımı yolu ile uzaklaşır. Dokularda kontrollü bir etki yapan ve uygulama sonrasında günlük hayatı etkilemeyen radyofrekans uygulaması, uygulama yapılan bölgede kanama, morarma ve ağrı yapmamaktadır.

Ağrı tedavisi için  yapılan radyofrekans tedavisi ise aralıksız olarak ağrı üreten bölgede ki sinir iletim liflerinin devre dışı bırakılması ile gerçekleşir.