Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Pressoterapi İle Bölgesel Zayıflama

blank

Pressoterapi İle Bölgesel Zayıflama

Pressoterapi, vücudun lenf drenaj yöntemi ile kan dolaşımını hızlandırmak, detoks tedavisi ve bölgesel zayıflama için tasarlanmış olan özel bir bölgesel zayıflama ve basınç tedavisi yöntemidir. Pressoterapi uygulaması esnasında kullanılan vücudu saran bir çeşit giysi, ayaklardan başlayıp kollar, kalça ve karın bölgesinde bulunan basınç noktalarına bilgisayar yardımı ile basınç uygulamaktadır.

Vücudu saran bu özel giysinin içersinde pressoterapi cihazı adıyla bilinmekte olan bir takım özel vakum ve pompalar aracılığıyla cildin altında bulunan lenf ve damar dolaşımını etkileyerek bir çeşit lenfatik drenaj ve detoks uygulanmaktadır.

Pressoterapi uygulamasında kullanılan bu özel basınç giysisinde beş adet basınç uygulama bölgesi vardır. Bahsi geçen bu basınç noktaları deri altında ki toplar damar, kas dokusu ve lenf dolaşımını hızlandırmak üzere aralıklı olarak basınç uygulamaktadır. Pressoterapi tedavisi esnasında ilk olarak basınç, ayaktan verilerek sırasıyla baldır, bacak, kalça, karın ve göğüs şeklinde yükselmeye devam etmektedir.

Pressoterapi tedavisinde seanslar ortalama olarak otuz dakika kadar sürmektedir. Bölgesel zayıflama konusunda istediğiniz olumlu sonucu alabilmek için en az iki ay boyunca hafta da bir seans olmak üzere uygulama seansları geçirmeniz önerilmektedir.

Pressoterapi tedavisinin faydaları ise etkili bir detoks sağlamasının yanı sıra kilo verme, bölgesel zayıflama ve incelme sağlar. Gençleştiri bir özelliği vardır. Ayrıca varis tedavisi konusunda da kılcal damarlar ve lenf sistemindeki dolaşımını hızlandırdığı için fayda sağlamaktadır. Hatta varise karşı kesin tedavi yöntemi olduğu bile söylenebilir. Aynı zamanda basen ve bacak bölgesindeki aşırı kilolardan kaynaklanan yağ ve su toplanmasını tedavi ettiği gibi cildin ve bölgesel kiloların olduğu kısımların daha fazla oksijen almasını sağlayarak bölgesel metabolizmayı hızlandırır.

Cilt kırışıklıkları ve cilt çatlaklarında da kesin çözüm pressoterapi uygulamasıdır. İlaçsız bölgesel zayıflama ve selülit tedavisi olarak tavsiye edilen pressoterapi uygulamasının aşırı uygulanmasından kaçınılmalıdır. Çünkü, aşırı ve yoğun pressoterapi uygulamasının kılcal damarlarda tromboz riski mevcuttur. Ayrıca selülitlere de çok fazla uygulanmasından kaçınmak gerekmektedir. Çünkü, yersiz ve aşırı miktarda uygulama maalesef selülitleri enfeksiyona açık bir hale getirebilir. Bunların yanı sıra kalp hastalarına da önerilmemektedir. Tavsiyemiz her hangi bir sağlık sorununuz var ise uygulama öncesinde doktor kontrolünden geçmelisiniz.