Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Nazolabial Dolgu

nazolabial dolgu

Nazolabial Dolgu Nedir?

Nazolabial dolgu özellikle kadınlar tarafından tercih edilen bir estetik müdahale çeşididir. Son günlerde adını fazlasıyla duyuyor olduğumuz nazolabial dolgu estetik müdahalelerin arasında önemli bir yere sahiptir. Burun kenarlarından ağızın kenarlarına uzanan çizgilerin giderilmesi için uygulanan, son zamanlarda oldukça popüler hale gelmiştir. Yaşlanma ile birlikte kendini iyice göstermeye başlayan bu çizgilerin yok edilmesi yardımıyla oldukça kolaydır. Yüzü yaşlı ve yorgun gösteren bu çizgilerin kaybolması için gerekli dolgu malzemeleri ile cilt altına dolgu yapılır. Oldukça kısa süren ve ağrısız olan bu işlem enjektörlerin yardımıyla uygulanır ve işlem sırasında herhangi bir acı hissedilmez. Nazolabial dolgu sayesinde birçok kadın kendini olduğundan daha genç görmekte ve hissetmektedir. Eğer siz de bu çizgilerden şikayetçiyseniz nazolabial dolgu yaptırmayı düşünebilirsiniz.

Nazolabial Dolgu Nasıl Yapılır?

Cerrahi müdahale sınıfına girmeyen ve uygulaması kolay olan nazolabial dolgu sayesinde yüzde oluşan derin çizgiler yok edilir ve  yüz çok daha genç bir görünüme kavuşur. Yüzde oluşan ağız kenarı çizgileri yaş ilerledikçe daha belirgin hale gelir ve bu da bireyleri fazlasıyla rahatsız eder. Bu sebeple çok sayıda kadın yüzünü daha genç hale getirmek için arayışa girer. Burundan başlayıp ağız kenarına kadar uzanan çizgileri yok etmek amacı ile uygulanan bir işlemdir.

İlk olarak hastanın cilt yapısı ve rahatsızlıkları göz önünde bulundurulur. Bu duruma göre kişiye uygulanacak dolgunun miktarı belirlenir ve bölge sterilize edilir. Daha sonra bir enjektör yardımıyla dolgu malzemesi çizgilerin olduğu bölgeye enjekte edilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken şey dolgunun yavaş yavaş uygulanmasıdır. Mimiklerde ciddi bir farklılık olmaması amacıyla dolgu malzemesi yavaşça enjekte edilir ve kişinin mimikleri kontrol edilir. Yüz yapısı ve mimikler istenilen şekilde olup çizgiler kaybolduğunda işlem tamamlanmış olur. Nazolabial dolgu yapılırken lokal anestezi tercih edilebileceği gibi anestezik kremler de tercih edilebilir. Bu yöntemle hastanın acı çekmesinin ve ağrıların önüne geçilir.

Nazolabial Dolgu Fiyatları 2021

Özellikle yaşlanma belirtileri gösteren hanımlar tarafından tercih edilir. Burundan aşağıya uzanan çizgilerin yok edilmesi amacıyla uygulanan nazolabial dolgu, enjektör yardımıyla cilt altına enjekte edilir. Estetisyenler ve doktorlar tarafından uygulanabilen bu işlem yüz bölgesine yapıldığı için dikkatli olmak önem arz eder. Bu sebeple işlemi yapan doktorun veya estetik merkezinin dikkatle seçilmesi gerekir.

Yapılacak işlemin dozuna ve dolgu malzemesine göre değişiklik gösterir. Bazı firmalar çok düşük fiyat verse bile en iyi fiyatı bulmak ve kaliteli hizmet alındığından emin olmak için araştırma yapmak önemlidir. Kullanılan dolgu malzemesi ve uygulamanın türü  fiyat değişikliğine sebep olabilir. En doğru bilgiye ulaşabilmek için doktorunuzla detaylı bir görüşme yapmanız en doğrusu olacaktır.

Nazolabial Dolgu Yaptıranlar

Kadınların çoğu kendilerini çok daha genç ve güzel hissettiklerini söylüyor. Bu uygulamayı yaptırırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta doktor seçimidir. Doktorunuzu doğru seçtiğiniz takdirde alacağınız sonuçtan memnun kalma olasılığınız yüksektir.

Kişilerin yüzüne baktığınızda meydana gelen değişimi rahatlıkla görebilirsiniz. Yüzde meydana gelen çizgileri yok etmek amacıyla yapılan bu uygulama pek çok kadının favorisi haline gelmiştir.

Nazolabial Dolgu Öncesi

Alanında uzman bir doktorla görüşmek sağlığınız açısından oldukça önemlidir. Nazolabial dolgu öncesinde bireylerin yüzünde belirgin çizgiler görülür. Bu çizgiler belli bir süre sonra kişiyi rahatsız eder ve yüzün yaşlı bir görünüme sahip olmasına sebep olur.

Doktorunuzla görüşerek istediğiniz ve hayal ettiğiniz sonucu anlatabilirsiniz. Bu şekilde yaptığınızda beklentilerinize uygun bir sonuç elde etme olasılığınız oldukça yüksektir. Kadınlarda meydana gelen çizgilenmeye son veren ve cildi gençleştiren nazolabial dolgu son zamanlarda oldukça popüler hale gelmiştir.

Nazolabial Dolgu Sonrası

Yüzdeki çizgilenme sorunu çözülür ve cilt genç bir görünüme kavuşur. Uygulama yapıldıktan sonra birçok kadın kendini çok daha genç ve güzel hissettiğini söyler. Nazolabial dolgu estetik merkezlerinde uygulanır. Başarılı ve uzman bir doktor seçtiğinizde elde edeceğiniz sonuç daha başarılı olacaktır.

Kişinin mimiklerinde ve yüz yapısında değişiklik meydana gelmemesi için enjektenin yavaşça yapılması gerekir. Bu sayede kişinin yüzünde ciddi bir değişiklik meydana gelmez ve çizgiler yok olur. Çizgilerin yok olmasının yanı sıra cilde çok daha genç ve dinamik bir görüntü kazandırır.

Nazolabial Dolgu Kampanyaları

Nazolabial dolgu yaptırırken fiyat araştırması yapmaya özen göstermelisiniz. Aksi takdirde ciddi paralar vermenize rağmen istediğiniz sonucu elde edemeyebilirsiniz. Yüzdeki çizgiler kaybolur ve cilt genç, güzel bir görünüm kazanır.

Dolgu kampanyalarını takip etmek uygun fiyata bu işlemi yaptırmanızı sağlayacaktır. Firmamız, bünyesindeki hizmetleri sizlere en uygun fiyata sunmayı amaçlıyor. Nazolabial dolgu yaptırmak istediğinizde kampanyaları takip ederek en uygun fiyatı bulabilirsiniz. Bu konuda profesyonel hizmet  veren estetik merkezimizle iletişime geçerek tüm hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz. Nazolabial dolgu, yana dolgusu, elmacık kemiği dolgusu, göz altı ışık dolgusu, çene dolgusu ve dudak dolgusu gibi işlemlerin hepsini merkezimizde bulabilirsiniz. Bizlerle iletişime geçerek en kısa süre içinde randevu alabilirsiniz.