Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Meme Küçültme Estetiği

blank

Meme Küçültme Estetiği

Günlük yaşantımız da birçok eklemsel hastalıklar ile karşı karşıya gelmekteyiz. Bu hastalıkların hiç tahmin edemediğimiz sebeplerden kaynaklanmaktadır. Bunların başında gelen sırt ve boyun ağrılarının bir sebebi ise göğüslerimizin olduğundan fazla büyük olması ve bu büyüklük sebebi ve yer çekimi etkisi ile sırt ve boyun kasları yetersiz kalacaktır ve ağrılara sebebiyet vermektedir. Meme altlarında oluşan pişik ve mantar enfeksiyonlara da yol açmaktadır. Kollar da uyuşukluk olmasına etkendir. Bunun yanı sıra kişisel görünüm olarak kendini iyi hissetmiyor ise kendine uygun kıyafet bulmakta zorlanıyorsa meme küçültme estetiğine başvurabilir. Kamu hastanelerinde meme küçültme ameliyatı ücretsiz olarak gerçekleştirilmektedir.

Meme küçültme ameliyatı bir estetikten ziyade hastalar için gerekli olan bir tıbbi müdahaledir. Meme küçültme estetiği genelde ortalama 3 saat sürmektedir. Hastalar genellikle hastanede bir gün yatırılıp her hangi bir komplikasyon olmazsa eğer taburcu edilir. Meme dokusunun emzirme, kilo alma ve yapılan doğumlar ile büyümesi sonucunda bu ameliyata başvurabilirsiniz. Ameliyattan bir hafta sonra hasta günlük hayatına kaldığı yerden devam edebilmesi beklenmektedir. Bu ameliyatta asıl amaç hastanın şikayette bulunduğu durumların, aynı büyüklükte, simetrik göğüsler elde edebilmektir. Ameliyat sonrası göğüslerde iz kalmaktadır. Her doktor için bu iz oldukça minimuma indirmek ister ama bu zor bir durumdur. Bu iz ameliyatta kullanılan yönteme göre değişiklik göstermektedir. Meme küçültme estetiği sonrası ağrılar her ameliyatta olduğu kadar olmaktadır. İlk günler ağrıyı ağrı kesici ve soğuk uygulama yaparak azaltmak mümkündür. Ameliyattan 6 ila 12 ay arasında göğüsler de ara sıra yanma, batma ve hafif sızlamalar olabilir bunlar normaldir ve çok ağrılı değildir.

Ameliyat sonrasında hastalardan oldukça memnun geri dönüşler alınmaktadır. Ameliyatın faydalarını görmektedirler. Kişiler kendilerini daha özgüvenli hissetmektedirler. Psikolojik olarak kendilerini daha iyi hissetmektedirler. Sosyal yaşamlarına da oldukça kolay geri dönebilmektedirler. Eğer sizin de yukarıdaki sebeplerden şikâyetiniz varsa gerekli muayenenin ardından doktorun da uygun gördüğü takdir de gerekli testlerden sonra ameliyat gerçekleşmektedir. Bunun için 18 yaşından büyük olmanız koşulu da yer almaktadır.