Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Meme Estetiği

blank

Meme Estetiği

 Daha estetik bir görüntü için kadınların vazgeçilmez tıp alanlarının başında meme estetiği gelmektedir. Bir çok kadın göğüslerinin görüntüsüne önem vermektedir çünkü göğüslerdeki orantı ya da orantısızlık dışarıdan direk görüldüğü için kadınlar için de son derece önemli bir nokta olmaktadır. Meme estetiği, bir çok yöntem ile farklı amaçlar doğrultusunda yapılan geniş bir alandır. Dolayısıyla da memelerinden şikayetçi olan ve kendisini bu bağlamda kötü hisseden kadınların meme estetiği ile kısa sürede istedikleri göğüs formuna ulaşabilmesi  oldukça kolay ve hızlı bir süreç olmaktadır.

Meme estetiği operasyonları meme büyütmek için yapılabildiği gibi aynı zamanda meme küçültme ve meme dikleştirme için de yapılan operasyonlardır. Kadınlar için meme büyütme ya da meme küçültme operasyonları kadar meme dikleştirme operasyonları da son derece önemli olmaktadır. Bu bağlamda memelerinin küçük olduğundan şikayet eden kadınlar meme büyütmek için, memelerinin büyük olduğunu düşünen kadınlar meme küçültmek için ya da memelerinin sarkık olduğunu düşünen kadınlar meme dikleştirme için meme estetiği yaptırmaktadır.

 

Meme Estetiği Operasyonları Nasıl Yapılmaktadır?

Meme estetiği; meme büyütme, meme küçültme ve meme dikleştirme gibi bir çok farklı operasyon şeklinde yapılmaktadır. Meme büyütme estetiği; göğüslerinin küçük olduğundan şikayetçi olan kadınlara yapılmaktadır. Bu operasyon sırasında yağ dokusu az olan ve dolayısıyla da küçük olan memelerin içerisine yapay yağ dokusu görevini görecek olan silikon yerleştirilmektedir ve böylece memelerin hacim ve büyüklüğü arttırılmaktadır.

Meme küçültme operasyonları ise memelerinin çok büyük olduğundan şikayet eden kadınlara uygulanan meme estetiği olmaktadır. Çok fazla yağ dokusu olması sebebi ile büyük olan memelerde fazla olan yağ dokusu uygun oranda alınmaktadır ve böylece memenin daha küçük ve vücuda orantılı olması sağlanmaktadır.

Diğer bir meme estetiği operasyonu ise meme dikleştirme olmaktadır. Meme dikleştirme; genellikle sarkmış memeler için yapılan bir meme estetiğidir. Kilo alıp verme ya da gebelik gibi nedenler ile göğüsler deforme olarak sarkma yapabilmektedir. Bu durumda meme dikleştirme operasyonu ile memenin derisi gerdirilir ve uygun yöntemler ile memelerin daha dik bir görünüme sahip olması sağlanır.