Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Meme Dikleştirme Ameliyatı

blank

Meme Dikleştirme Ameliyatı

Birçok kadının şikâyet ettiği konuların başında memelerinin sarkması yer almaktadır. Giyinilen kıyafetlerin kişinin üzerinde duruşuna kadar birçok şekilde kişiyi etkilemektedir. Kadınlar yaşamları sürecinde göğüsleri de zamanla değişerek biçimini kaybederler.  Yaşam şartlarından ötürü oluşan bu sarkmaların birçok sebebi vardır. Bu sebepleri kısaca şöyle sıralayabiliriz. Hamilelik, emzirme, kilo değişimi, yaşlanma, yerçekimi, kalıtım gibi birçok sebepleri vardır. Bu sebepler doğrultusunda deri elastikliğini kaybetmesi ile sarkmalar oluşur. Göğüslerimiz de sarkma olup olmadığını anlamamız mümkündür. Meme sarkmasının birçok çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitler doktorlar tarafından sarkma derecesi olarak nitelendirilir. Genelde sarkma meme baş kısmının, meme alt çizgisinden yani meme altı katlan tının hizası veya alt kısmında bulunması demek meme de sarkma olduğunu gösterir.

Meme de sarkma varsa eğer bunu düzeltmek mümkün müdür? Elbette tedavisi bulunmaktadır. Bunun için meme dikleştirme ameliyatı yapılmaktadır. Bu ameliyata karar verilmesi için doktor muayenesinden geçmek gerekmektedir. Genel de hasta ayakta muayene edilir. Bu tedavi esnasında meme başı ve bez miktar ölçümü yapılır. Eğer ki bu muayene sonucunda hafif bir sarkmanız var ise meme bezi altına silikon meme protezi ile meme daha dolgun hale getirilir. Eğer sarkma miktarı çok ve fiziksel olarak sağlıklı, belirli miktarda bir kiloya sahipseniz doktor kontrolü altında meme dikleştirme ameliyatı yapılır. Meme dikleştirme ameliyatının diğer bir adı ise “Mastopaksi” denir. Meme dikleştirme ameliyatında tedavinin türü değişmeksizin genel anestezi uygulanarak yapılır. Ameliyatın tekniğine göre süresi 2 ila 4 arasında değişim göstermektedir. Genellikle bu ameliyatın türü meme bezinin büyüklüğüne göre değişim göstermektedir. Eğer meme bezi yeterli ise meme küçültme ameliyatı yapılır. Eğer meme bezi yetersizse meme bezi altına silikon meme protezi konulur.

Meme dikleştirme ameliyatında meme ucunu çevreleyen areola zaman geçtikçe büyür bu ameliyat sayesinde bu areola da küçülür. Bu ameliyatta genellikle göğüslerde ki eşitsizliğin giderilmesi içinde yapılmaktadır. Bu ameliyat kişisel olduğundan ötürü ameliyat olmaya karar vermeden önce muhakkak kendinizi kusursuz görmek istediğiniz için olmalı başkalarının isteklerini karşılamak için olmamalısınız.