Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Meme Büyütme Estetiği

blank

Meme Büyütme Estetiği

Meme büyütme estetiği kadınların en fazla tercih ettiği estetik operasyonlardan birisi olmaktadır. Kadınların estetik görüntüsüne önem verdiği en önemli bölgeleri göğüsleri olmaktadır. Bu nedenle de bir çok kadın göğüslerinin küçük olduğundan ve dolgun olmadığından şikayet ederek meme büyütme estetiğine başvurmaktadır.

Çünkü göğüs estetiği her kadın için önemlidir bu nedenle de göğüslerinin görünüşünden memnun olmayan kadınlar genellikle kendilerini psikolojik olarak rahatsız hissedebilmektedir. Bu sorun meme büyütme estetiği ile kolay bir şekilde ortadan kaldırılabilmektedir.

Göğüs büyütme estetiği silikon implant olarak adlandırılan maddeler ile yapılmaktadır. Göğüslerin küçük olması demek göğüs bölgesindeki yağ dokusunun az olduğu anlamına gelmektedir. Dolayısıyla göğüslerde yapay bir yağ dokusu görevi gören silikon implant, meme büyütme estetiğinde son derece önemlidir.

Uygun yöntem ve teknikler ile göğüslerin içerisine yerleştirilen silikon implant ile göğüsler istenilen büyüklüğü ve dolgunluğa kavuşturulmaktadır

Göğüslerinin güzel ve dolgun olması her kadın için şüphesiz ki vazgeçilmez bir kuraldır. Ancak sık sık ve düzensiz kilo alıp verme, gebelik gibi nedenler ile göğüslerin doku hacmi de düşmeye başlamaktadır ve bu düşüş sonrasında göğüsler daha küçük hale gelirken estetik görüntüsünü de kaybetmektedir. Bu gibi şikayetlerde ve durumlarda da daha büyük ve daha dolgun görünen, estetik bir görüntüye sahip olan göğüsler elde etmek amacı ile de meme büyütme estetiği yapılmaktadır.

Meme Büyütme Estetiği Hangi Durumlarda Yapılmaktadır?

Meme büyütme estetiğine bir çok neden ortam hazırlamaktadır. Bazı kadınların meme ölçüleri vücut oranlarına göre son derece küçük olmaktadır. Bu durumda özellikle kalça ve göğüs orantısını kurabilmek için meme büyütme estetiği yapılmaktadır. Bunun dışında gebelik sonrasındaki deformasyon oluşumu nedeni ile göğüslerin sarkması ve küçülmesi gibi şikayetlerden dolayı meme büyütme estetiği ile meme büyütülür, toparlanır ve daha dolgun bir hale getirilmektedir.

Meme büyütme estetiği bazen de zorunlu durumlarda yapılmaktadır. Öyle ki; bazı kadınlarda her iki göğüs aynı oranda değildir ve iki göğsün arasındaki orantısızlık bariz bir şekilde belli olmaktadır. Bu gibi durumlarda da küçük olan göğüs büyük olan göğsün boyutuna göre meme büyütme estetiği ile büyütülmektedir.