Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Karın Germe Ameliyatı

blank

Karın Germe Ameliyatı

Karın germe ameliyatı son dönemlerde özellikle çok sık kilo alıp vermeleri sonucunda ihtiyaç duydukları bir estetik ameliyat türü olmaktadır. Kısa aralıklar ile ve düzensiz bir şekilde kilo alıp verme, hamilelik gibi durumlarda özellikle karın ve meme bölgesinde ciddi oranda sarkma ve deforme olma sorunu ortaya çıkmaktadır. Karın sıkılaştırma adına her ne kadar bir çok diyet ve egzersiz çeşidi olsa da bu diyet ve egzersizler karın bölgesindeki fazla yağ dokularının yok olmasını sağlasa da karın bölgesindeki deri sarkmasının yok olmasına olumlu bir sonuç elde etmemektedir.

Karın germe ameliyatı, adından da anlaşılabileceği gibi karın bölgesindeki sarkan deriyi toparlamak ve gerdirmek için yapılan bir estetik ameliyat olmaktadır. Birden fazla doğum yapan ve düzensiz bir şekilde kilo veren bayanların karın bölgelerinde deri sarkması aşırı bir şekilde görmektedir. Bu tür vakalarda ve şikayetlerde ise karın germe operasyonu son derece olumlu sonuçlar veren bir estetik ameliyat olmaktadır.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılmaktadır?

Genel anestezi yöntemi ile yapılan karın germe ameliyatının süresi operasyon bölgesine göre değişkenlik göstermek ile birlikte yaklaşık 2 saat civarında sürmektedir. Karın germe ameliyatı sırasında karın bölgesinde sarkmış olan deri iki kasık bölgesine doğru çekilerek gerdirilmektedir. Aynı zamanda bu işlem sırasında karın bölgesinde bulunan fazla deri ve fazla derinin altında bulunan yağ dokusu da kesilerek vücuttan ayrılmaktadır.

Karın germe ameliyatı sonrasında özellikle ameliyatı takip eden ilk iki gün bölgesel ağrı ve sancı gözlemlenebilmektedir. Sezaryen ameliyatına oranla daha ağrısız bir iyileşme sürecinin olduğu karın germe ameliyatında hasta birkaç ay içinde kendisini eskisi gibi hissedebilmektedir. Bununla birlikte karın germe ameliyatı geçiren bir hasta  1 hafta-10 gün arasında çalışma ve sosyal hayatına dönebilmektedir.

Uzun bir iyileşme süreci gerektiren karın germe ameliyatı sonrasında meydana gelen ameliyat izlerinin tamamen solarak yok olması ise azami olarak 1 seneyi bulabilmektedir. Bu süre aşıldıktan sonra ise hastada ameliyat izi belli olmamaktadır. Ayrıca ameliyat ile estetik bir görüntü kazandırılmış olan karın bölgesi, uygun bir diyet ve düzenli spor faaliyetleri ile uzun yıllar boyunca estetik görüntüsünü koruyabilmektedir.