Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Kalıcı Makyaj

blank

Kalıcı Makyaj

Kalıcı makyaj, aslında yüzünüze yapılan mikro pigment uygulamasıdır ve birçok kadın, her gün makyaj ile uğraşmak istemediği için kalıcı makyaj yaptırabiliyor, kaldı ki kalıcı makyajlar maksimum 5 yıl kadar dayanabilmektedir.

Kalıcı makyaj yapılırken, kişiye özel tek kullanımlık steril iğneler kullanılır. Gerekirse bir kişi üzerinde birkaç iğne bile kullanılabiliyor. Bu tamamen uygulamaya bağlıdır. Makyaj yapılırken, bitkisel maddeler kullanılmaktadır, dolayısıyla her kadın rahatlıkla yaptırabilir ve herhangi bir alerji veya reaksiyon ile karşılaşmıyorsunuz.

Kalıcı makyaj, steril iğneler kullanılarak, derinin altına bitkisel boyalar yerleştirilerek uzun yıllar kalıcılığı sağlanan bir makyaj tekniğidir, fakat kesinlikle sağlığı tehdit etmiyor, çünkü kullanılan malzemeler doğal olduğundan, bir süre sonra boya yüzünüzden siliniyor.

Kalıcı makyajların kullanım süresinin maksimum 5 yıl olduğunu belirttik, fakat bu tamamen kişinin cildine, yaşına ve yaşadığı çevresine de bağlıdır. Cildin altına yerleştirilen mikro pigmentler, cilt kendisini yeniledikçe azalır ve dolayısıyla makyaj gittikçe silinmeye başlar, fakat bunu net olarak 1 yıl sonrasında veya 2 yıl sonrasında görebilirsiniz.

Birçok kadın ve hatta genç kızlar kalıcı makyaj yaptırmak istiyorlar, fakat cildinizin sağlık durumuna göre, bazı kadınlar veya genç kızların kalıcı makyaj yaptırmaları sakıncalı olabilmektedir. Bunun yanı sıra, 18 yaşını doldurmayan genç kızların kalıcı makyaj yaptırabilmeleri için aile onayı gerekmektedir. Malum burada yapılan makyaj normal bir makyaj değildir. Küçük bir operasyon ile yaptırdığınız kalıcı bir makyajdır.

Kalıcı makyajların tercih edilmesinde birçok sebepler olabilmektedir. Örneğin başta belirttiğimiz gibi, her gün makyaj yapmaya vakit ayıramayan veya uğraşamayan kadınlar, genelde kalıcı makyaj ile çözümü buluyorlar veya normal satılan makyaj ürünlerini herhangi bir sağlık sorunundan dolayı kullanamıyorsa, kalıcı makyajı tercih edebilirler.

Hassas cildi olanlar, gözleri hassas olanlar veya lens kullananlar, kalıcı makyaj yaptırmak isteyebilir. Kalıcı makyaj yaptırmak isteyenlerin birçok farklı nedenleri olabilir, fakat teknolojinin gelişmesiyle gerçekten kadınların hayatında işe yarar bir çözüm yolu olmuştur ve dünyada artık binlerce kadın kalıcı makyaj kullanmaktadır. Makyajı yaptırıyorsunuz, sonra 5 yıl sonra tekrar yaptırıyorsunuz. Ne evde uğraşıyorsunuz nede başka bir yerde.