Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

İnfrared Slimming

blank

Zayıflamak İçin İnfrared Slimming

İnfrared, enfraruj ışınlarıyla dokularda ortaya çıkarmış olduğu ısı artışı, metabolizmayı hızlandırarak depolanmış olan yağların parçalanmasını sağlar. İnfrared, lokal ve yaygın yağların azaltılmasına yöneliktir. İnfrared, kas dokusunun kırmızı liflerini uyarması sayesinde vücuttaki yağların yakılmasını tetikleyerek, uygulama yapılmış olan bölgede bulunan ana kas gruplarının yardımı ile bu yağların enerjiye dönüşmesini sağlar.

İnfrared, fibroblast aktivitesini arttırmaya, oksi hemoglobininden oksijen ayrışmasını arttırmaya, kanın beslenmesini arttırmaya, yağ hücrelerinin metabolizmasını hızlandırmaya ve cilt yapısınım düzelmesine yardımcı olmaktadır.

Vücuttaki dağılmış ve bölgesel yağlı dokuları ortadan kaldırmanın en etkili ve en modern yolu olarak görülen sistem, tüm vücutta incelmeyi hedefleyerek yine vücutta bulunan ödemi atar. Kas ağrılarında da etkili olduğu gibi fizik tedavi uygulaması da yapılabilir. Ayrıca daha ilk seansta gözle görülebilen kilogram ve santimetre farkı oluşabilir.

Vücudun farklı bölgelerini şekillendirme ve kasları çalıştırırken bir yandan da yağları yakma özelliğine sahiptir. Uygulamanın çalışma prensibi ise  onsekiz tane iletken petin, jel yardımıyla kas yönlerine göre vücuda bağlanarak eş zamanlı olarak infrared ışınlar ile birlikte uygulanmasıdır. Uygulamanın avantajlarından biri de seanslar esnasında uygulama yaptıran kişide herhangi bir rahatsızlık hissinin oluşmamasıdır. Seansların ortalama uygulama süresi ise elli dakikadır.

Birçok merkezde uygulanabilen uygulama beş hafta içerisinde ortalama olarak bir veya iki beden incelme vaad etmektedir. Diğer bir vaadi ise yüksek kilo kayplarında bile fit ve sıkı bir vücuda kavuşabilecek olmanızdır. İnfrared zayıflama yöntemi ile selülitlerin giderilmesinde de oldukça başarılı sonuçlar elde edilebiliyor.

Günümüz insanının birçoğu fazla kilolarından, bölgesel yağlanmadan ve selülitlerden şikayetçidir. Modern yaşamın getrileri, sağlıksız beslenme ve yoğun çalışma hayatı gibi nedenler ile karşılaştığımız bu sorunlardan artık teknolojinin günden güne gelişmesiyle birlikte cerrahi müdahale olmaksızın ve herhangi bir yara izine sahip olmadan kurtulabilmek için kullanılabilen bir çok yöntem mevcuttur.

Tüm bu seçenekle arasında size kalan bütçenize ve uygulama şekline göre kendinize uygun olanını seçmek. Ayrıca unutulmaması gereken en önemli nokta ise herhangi bir sağlık sorununuz olması durumunda mutlaka doktor kontrolünde yapılması gerekmesidir.