Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Hydrafacial Nedir?

blank

Hydrafacial Nedir?

Hydrafacial cildin yenilenmesi konusunda günümüz teknolojisi kullanılarak yapılan cilt bakımıdır. Hydrafacial cildin özellikle yüz bölgesinin derinlemesine temizlenmesi işlemidir.  Hydrafacial uygulamasında cildin derinlerine İnan yağ ve makyaj kalıntıları özel bir işlemle temizlenir.   Cilt nefes alır.  Dolayısıyla bu uygulama yüzün nefes almasını gençleşmesini sıkılaşmasını buna bağlı olarak da kırışıklık ve lekelerin önlenmesini sağlar.   Yaşadığımız dünyanın yoğun şartları ve koşuşturmaları içinde birçok kılık kıyafet ve makyaj konusuna özen gösterirken genellikle cilt ihmal edilir. Oysa yüz olumsuz çevre koşullarından en fazla etkilenen bölgedir. Hydrafacial uygulaması cilde hak ettiği özenin gösterilmesi işlemidir.

Hydrafacial Nasıl Uygulanır?

Hydrafacial cildin derinlemesine temizliğini yaparken aynı zamanda mikrodermabrazyon biçiminde yani peeling yaparak cildi temizler.   Aynı zamanda soyma işlemini gerçekleştirir.  Bu yöntem önce derin bir temizlik yapar ve ardından peeling ile aşındırarak cildi bütün kalıntılardan temizler.  Derinlemesine temizlenen cilt işlemden sonra antioksidan ve gençleştirici özel serumlarla yıkanır ve yapılan uygulamanın çok daha etkili olması sağlanır.  Hydrafacial ciltteki güneşin oluşturduğu hasarları siyah noktaları geniş gözenekleri akne ve sivilceleri,  buna bağlı olarak da akne ve sivilce lekelerini tamamen tedavi eder.  Hydrafacial her yaş ve her cilt için uygun bir işlemdir ve cilt için son derece faydalıdır.  Bu uygulama ile cilt yalnızca nemlenmez aynı zamanda cildin uzun vadede onarılmasını ve korunmasını da sağlar.

Hydrafacial Uygulaması Ne İşe Yarar?

Hydrafacial son derece hızlı bir biçimde gerçekleştirilen işlemlerden biridir.  Bir seansı yaklaşık olarak 30 dakika gibi bir sürede tamamlanır. Cilde hiçbir zararı olmadığı gibi işlemden hemen sonra rahatlama ve yatışma hissedilir derecededir.  İşlemden hemen sonra hasta günlük hayatına dönebilir.  Hydrafacial tedavisi hangi zamanda %100 tedavi edici özelliği bulunan bir uygulamadır.  İşlemden sonra yanma hissi asla hissedilmez.  Kızarıklık ve tahriş oluşmaz.  Hydrafacial uygulamasının en büyük avantajı sonuçlarının işlemden hemen sonra görülmesidir.  İlk seanstan sonra dahi cildin ışıltısı gözle görülür şekilde fark edilir durumdadır.  Aynı zamanda ciltteki nemin bir hafta daha kendini koruma özelliği vardır.  Hydrafacial uygulamasında siyah noktalar beyaz noktalar tamamen temizlenir.  Ciltte sivilce veya akne varsa bunlar tedavi edilir.  Aynı zamanda güneşten kaynaklı lekeler tamamen ortadan kalkar.  Gözenekler temizlenir ve sıkılaşır.  Ayrıca ciltte çizgi ve kırışıklıklar ortadan kalkar.

Hydrafacial Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Hydrafacial cilt temizleme işleminin avantajları saymakla bitirilemez.  Öncelikle kullanılan serumlar farklı cilt sorunlarını ortadan kaldırmaya yönelik serumlardır.  Aynı zamanda uzun vadeli ve cildin sağlıklı kalmasına yardımcı olan serumdur.  İşlem olarak siyah noktaların ve beyaz noktaların temizlenmesi kırışıklıkların açılması özellikle kuru ve hassas ciltlerin toparlanması pigmentasyon sorunu olarak bilinen güneş lekelerinin tamamen ortadan kaldırılmasını sağlaması en büyük avantajlardan biridir.  Belli aralıklarla Hydrafacial uygulamasını yaptırmak cildin uzun vadede daha geç yaşlanmasını ve sağlıklı bir cildin sürekliliğini sağlar.

Hydrafacial Kimlere Uygulanabilir?

Hydrafacial uygulamasının en büyük özelliği bütün cilt tiplerine uygulanabilir olmasıdır.  Özellikle orta yaşın üstünde oluşmaya başlayan yaşlanma belirtileri kuru ve hassas ciltlerde özellikle çok daha başarılı sonuç verir.  Uygulamadan sonra deri altında kolajen tetiklendiği için cildin uzun süre genç kalması sağlanır.  Hassas ve kuru ciltlerde tahriş ve kızarıklık gibi sorunlar oluşmaz.  Var olan kızarıklıkları da tamamen ortadan kalkar.  Hydrafacial uygulamasında hiçbir yaş sınırlaması olmadığı gibi bütün cilt tiplerinde rahatlıkla kullanılabilen bir tedavidir.

Hydrafacial Kaç Seans Uygulanmalı?

Hydrafacial uygulaması yeni nesil gelişmiş teknolojik cihazla gerçekleştirilen bir işlemdir.  Hydrafacial tedavisinin etkili ve başarılı olabilmesinin temel koşullarından biri bir hafta arayla 4 ve 6 seanslık kür olarak yaptırmaktır. Çünkü yapılan işlemde sonucun uzun vadede korunması önemlidir.  Cildin ihtiyacı olan canlılık ve sağlıklı bir cilt yapısı doğru seans kürleri ile yapılmasından geçer.  Hydrafacial uygulamasını yapan birçok yer bulunmaktadır.  Ancak bu konuda kendini kanıtlamış Sağlık Bakanlığı onayı olan,  merkezlerde yaptırılması ve uzman kişilerin yapması durumunda çok daha başarılı sonuçlar elde edilir.  Hydrafacial tedavisi de cildin derinlemesine temizlenmesi yenilenmesi ve nemlendirilmesi şeklinde uygulanır.  Aynı zamanda antioksidan korumayı da gerçekleştirir.  Seans sayıları cildin ihtiyacına göre değişiklik gösterebilir.  Bazı ciltlerde tek seansta etkili olurken bazı ciltlerde birden fazla seans uygulamak gerekebilir.

Hydrafacial’ın Yan Etkisi Var Mıdır?

Hydrafacial uygulaması günümüzde en popüler ve hastalar tarafından çok sık tercih edilen derinlemesine cilt temizleme tedavisidir. Hydrafacial uygulamasının bu kadar fazla tercih edilmesinin sebebi yan etkisinin olmamasıdır. İşlem sonrasında görülen tek yan etki cildin hafif kızarmasıdır.  Bu da beklenen ve olması gereken bir durumdur.  Hasta günlük yaşantısına devam eder.  Ertesi gün makyaj yapılmaması ve kullanılan serumların cilt altına tam anlamıyla nüfuz etmesi gerekir. Bu nedenle işlemin yapılmasından sonra hemen makyaj yapılması önerilmemektedir.  Dolayısıyla bunun için belli bir zamana ihtiyaç vardır.  Ayrıca hemen o gün ve ertesi gün cildin su ile temas ettirilmemesi de son derece önemlidir.  En hassas ciltlerde bile bugüne kadar ciddi bir yan etki görülmemiştir.

Hydrafacial Cilt Bakımında İşlemler Hangi Sıraya Göre Yapılır?

Hydrafacial tedavi uygulaması 5 adımda tamamlanır.  Birinci adımda cilt tamamen temizlenir.  Ardından sıvı dermabrazyon denilen soyma işlemi yani peeling yapılır.  Sırasıyla cilt infüzyonu ve nemlendirme yapılarak en son LED ışık terapisi uygulanarak tedavi tamamlanır.