Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

H100 Aşısı

blank

H100 Gençlik Aşısı Nedir?

Gençleşme konusu altında en çok duyduğumuz başlıklardan bir tanesi olan h100 aşısı son zamanların en popüler gençleşme yöntemlerindendir. Bu konuya yabancı olan ve h100 aşısı kavramını ilk kez duyan birçok insan bu aşının içeriğini ve ne işe yaradığını merak ediyor.

H100 aşısı gençleşme amacıyla kullanılan estetik müdahaleler arasında bulunuyor. Cildimizin en önemli gereksinimlerinden olan hyaluronik asit, gençleşmenin ve güzel bir cildin anahtarıdır diyebiliriz. Gençleşmeyi sağlayan h100 aşısı da içinde yüksek oranda hyalüronik asit ve amino asit bulundurur. Cilt için harika bir besin olan hyalüronik asidi içinde barındıran h100 aşısı bu içeriği sayesinde gençlik garantisi veriyor.

H100 aşısı içinde bulunan hyalüronik asit en çok bebeklerin cildinde bulunur ve bu sebeple uygulanan kişilerin cildinde gençleşmeye yol açar. Yüz, boyun, dekolte gibi birden çok bölgeye uygulanabilen bu aşı sayesinde çok sayıda insan cildinin güzelleştiğini ve bebeksi bir hale büründüğünü söylüyor.

H100 Aşısı Faydaları

H100 aşısı uygulamasını merak eden insanların  ilk sorusu bu aşının faydalarıdır. Ciltte gençleşme sağlayan h100 aşısı sık kullanılan bir gençleşme yöntemi olmakla birlikte cilde pek çok açıdan da faydalıdır. H100 aşısı cildi sıkılaştırır ve çok daha gergin bir görünüm sağlar. Aynı zamanda cildin nem ihtiyacını da karşılayan bu aşı parlak ve ışıl ışıl bir ten vaat ediyor. Hücre yenilenmesine katkı sağlamasının yanında minik çizgileri ve kırışıklıkları da yok etme özelliği olan h100 aşısı hem kadın hem de erkekler tarafından uygulanır.

H100 aşısı uygulamasına yönelen insan sayısı her geçen gün artıyor. Gençleşmek isteyen ve yüzündeki kırışıklıklardan şikayetçi olan birçok insan h100 aşısı ile daha genç bir yaşama adım atıyor.

H100 Aşısı Nasıl Uygulanır?

H100 aşısı yaptırmak isteyen bireylerin ilk sorusu bu aşının  nasıl uygulandığıdır. Bu aşı uygulanırken neler yapılıyor ve nasıl yöntemler uygulanıyor?

H100 aşısı uygulaması için ilk önce işlemin yapıldığı bölge sterilize edilir ve 30 dk bekletilir. Geçen sürenin ardından tekrar temizlenen bölgeye 1’er santim aralıklarla h100 aşısı uygulanır. Cilt altına uygulanan bu aşı bir mezoterapi yöntemidir. İşlem yapılmadan önce anestezik kremler veya lokal anestezi uygulanır. Bu şekilde hastanın acı ve ağrı hissi minimum seviyeye indirilir.

H100 Aşısı Fiyatları

H100 aşısı uygulaması yaptırmayı düşünen pek çok insan bu aşının fiyatlarını merak ediyor.  H100 aşısı uygulanan estetik merkezlerinde fiyatlar değişiklik gösterir. Doktor tarafından yapılan h100 aşısı fiyatı yapılacak bölgeye ve işlemi yapacak kişiye göre fiyatlandırılır. Bu konuda en doğru bilgiyi almak için doktorlarla birebir olarak görüşmeniz ve net fiyat bilgisi istemeniz gerekir. Detaylı ve açık şekilde beklentilerinizi anlatmak doktorunuzun net bir fiyat vermesini sağlar.

H100 Aşısı Yaptıranlar

H100 aşısı yaptıran bireylerin çoğu ciltlerinin çok daha gergin ve pürüzsüz bir hale büründüğünü söylüyor. Yaşlanmayı geciktiren ve kırışıklıkları gideren h100 aşısı içinde bulundurduğu hyalüronik asit sayesinde çoğu kişinin cildini bebeksi bir hale büründürür. H100 aşısı yaptırmak isterseniz estetik merkezleriyle veya bu işi yapan doktorlarla görüşmeniz gerekir.

H100 Aşısı Kaç Seans Uygulanır?

H100 aşısı uygulamasında bir diğer önemli nokta da seans sayısıdır. Beklentiye, yaşa ve cilt yapısına göre değişkenlik gösterebilen seans sayıları bilgisi şu şekildedir:

  • Genç ciltlerde 2 seans uygulanır. Seansların arasında 14-21 günlük bir periyot olmalıdır.
  • Orta yaşlı ciltlerde 2 veya 3 seans uygulanır. Seansların 14-21 günlük bir periyotta tekrar edilmesi gerekir.
  • Yıpranmış ve çok yaşlı ciltlerde 3-5 seans uygulanır. Seanslar 7-14 günlük periyotlarla tekrarlanır.

H100 aşısının uygulanma sıklığı cilt yapısına, yaşa ve cildin yıpranmışlık seviyesine göre değişir. En net bilgiye ulaşabilmek için doktorla görüşmeniz gerekecektir.

H100 Aşısı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

H100 aşısı uygulamasından sonra bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Bu hususlara dikkat ettiğinizde aşının etkisi maksimum seviyede olur.

H100 aşısı yapıldıktan sonra ilk 24 saat spor yapmamanız gerekir. Buna ek olarak aşıdan sonra aşırı sıcaktan kaçınmalı, sauna ve hamamları kullanmamalısınız. Direk güneş ışığından kaçınmanız ve sert masajlar uygulamamanız da oldukça önemlidir. Bu noktalara dikkat ettiğinizde aşının etkisi maksimum seviyede olacaktır.

H100 Aşısı Zararları

H100 aşısı yaptırmak isteyen insanların bir diğer endişesi de bu aşının zararlı olup olmadığıdır. Vücudun içinde bulunan hyalüronik asit h100 aşısı içinde de bulunur ve enjektörle cildin altına aktarılır. H100 aşısının zararları arasında sayılabilecek olan morluklar geçicidir ve işlem sonrasında kısa süre içinde kaybolurlar. Çok sayıda kişi en başta bu morluklardan korksa da bu durumun geçici olduğunu birkaç gün içinde görürler. Buna ek olarak aşı yapılan kişinin  alerjisi olan bir madde varsa ve bu madde aşının içinde varsa kişi alerjik reaksiyon gösterebilir. Bu sebeple işlemin yapılmasından önce alerji testi yaptırmakta fayda vardır.

H100 Aşısı Kullananlar

H100 aşısı kullanan birçok kişi bu aşının faydalarını ve etkilerini överek anlatıyor. Bu aşıyı yaptıran bireyler; çok daha yumuşak ve bebeksi cilde sahip olduklarını ve ciltlerinin ışıl ışıl parladığını söylüyor. H100 aşısı konusunda destek almak ve estetik merkezimiz hakkında detaylı bilgiye ulaşmak isterseniz internet sitemiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.