Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Göz altı ışık dolgusu son günlerin trend olan estetik müdahalelerinden bir tanesidir. Birçok ünlü isim tarafından tercih edilen bu uygulama harika sonuçlar verir ve kısa süre içinde uygulanır. Göz altı ışık dolgusu ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyen herkes konu hakkında araştırma yapıyor. Göz altı ışık dolgusu nedir ve nasıl uygulanır sorularının cevabı bu yazıdadır.

Hem kadınlar hem de erkekler tarafından sıklıkla tercih edilen göz altı ışık dolgusu estetik müdahaleler arasında bulunuyor. Göz altı morlukları ve çökmeleri çoğu insanın sevmediği ve kurtulmak istediği bir durumdur. Bu sorunların çözümü ise göz altı ışık dolgusu olarak biliniyor. İlerleyen yaş sebebiyle ortaya çıkan göz altı problemleri de göz altı ışık dolgusu yardımıyla son buluyor. Göz altı morlukları ve göz altı torbaları kadınlarda özellikle 30 yaşından sonra daha belirgin hale gelir. Yorgun ve mutsuz bir görüntüye sebep olan bu durumun çözümü göz altı ışık dolgusu yaptırmaktır. Yüze çok daha güzel ve canlı bir görünüm kazandıran bu işlem sayesinde birçok kadın kendini çok daha mutlu hissediyor.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Göz altı ışık dolgusu yaptırmak isteyen bireylerin ilk sorusu genelde bu işlemin nasıl yapıldığı oluyor. Cerrahi bir müdahale olmadığı için çok sayıda insan tarafından tercih edilen göz altı ışık dolgusu yüzün ifadesini değiştirir ve oldukça canlı bir görünüm sağlar.

Göz altı ışık dolgusu, dolgu malzemeleri kullanarak yapılan bir işlemdir. Dolgu öncesinde anestezi uygulaması yapılarak hastanın acı hissetmesi engellenir. Diğer dolguların tersine göz altı ışık dolgusu cilt altına uygulanmaz kemik üstüne uygulanır. Yavaş yavaş uygulanması gereken bu dolgu tekniği uzman bir kişi tarafından uygulanmalıdır. İşlem sırasında ve sonrasında hasta ağrı çekmez ve normal yaşantısına devam edebilir. Göz altı ışık dolgusu hem kadınlara hem de erkeklere uygulanabilen bir tekniktir.

Göz Altı Işık Dolgusu Fiyatları

Göz altı ışık dolgusu son zamanlarda en sık tercih edilen estetik müdahaleler arasında yer alıyor. Göz altlarında meydana gelen morluklar ve torbalar yorgun ve bitkin bir ifadeye sebep olur. Özellikle kadınlar bu görünümden pek hoşlanmazlar ve bu duruma bir çözüm ararlar. Göz altı torbaları ve morlukları için etkili bir çözüm olan göz altı ışık dolgusu çoğu kişinin favori uygulamalarından biridir. Uygulama yapılırken farklı dolgu malzemeleri kullanılabilir. Kullanılan malzemeler uygulamanın kalıcılığını etkiler.

Göz altı ışık dolgusu fiyatları kullanılan dolgu malzemesine göre değişiklik gösterebilir. Aynı zamanda uygulamayı yapacak olan doktora göre de fiyatlar değişir. Kaliteli ve tecrübeli bir doktordan destek almak her zaman daha mantıklı olacaktır. Alacağınız sonucun başarılı olması için fiyat araştırması yapmalı ve başarılı doktorlar arasından sizin için en uygun olanını seçmelisiniz.

Göz Altı Işık Dolgusu Yaptıranlar

Göz altı ışık dolgusu birçok kişi tarafından yaptırılan bir esteti müdahaledir. Erkekler ve kadınlar tarafından sıklıkla yaptırılan göz altı ışık dolgusunun amacı yüze çok daha canlı ve güzel bir görünüm  kazandırmaktır. Göz altı torbaları ve morlukları zaman zaman canınızı sıkabilir. Bu gibi durumlarda birçoğumuz  bir çıkış yolu ararız ve estetik merkezlerine başvururuz. Göz altı ışık dolgusu, bu tarz durumlarda en etkili çözümdür.

Göz altı ışık dolgusu birçok insanın favorisi olan bir uygulamadır. Bu işlem yapılırken her zamankinin aksine cilt altına değil kemik üstüne uygulama yapılır. Tercih edilen dolgu malzemesi göz altı kemiğine uygulanır ve hasta işlem sırasında hiçbir acı hissetmez. Aynı zamanda dolgu malzemesinin içinde de anestezik  özellikte ürün bulunduğu için uygulama sonrasında da ağrı ve sancı hissedilmez. Göz altı ışık dolgusu yaptıran kişilerin hepsi uygulamadan memnun olduklarını ve etkili olduğunu söyler. Siz de mor ve torbalı bir göz altı yapısına sahipeniz göz altı ışık dolgusu yaptırmayı tercih edebilirsiniz.

Göz Altı Işık Dolgusu Zararları

Göz altı ışık dolgusu  yaptırmak isteyen bireylerin aklına takılan sorulardan biri de bu işlemin zararlı olup olmadığıdır. Yüze çok daha güzel ve canlı bir görünüm kazandıran göz altı ışık dolgusu hyalüronik asit kullanarak yapılır. Bu dolgu malzemesi vücudumuzda da bulunduğu için cilde veya kemiğe uygulanmasında bir sakınca yoktur. Çok nadir olsa da bazı bünyelerde morarma veya kızarma gibi yan etkilere sebep olabilen hyalüronik asit gençleştirici etkisiyle bilinir ve vücuda zarar vermez. Göz altı ışık dolgusu çok nadir durumlar haricinde hiçbir zararı bulunmayan bir estetik  müdahaledir ve kemik üstüne uygulanır.

Işık Dolgusu Nasıl Etki Eder?

Göz altı ışık dolgusu oldukça kolay ve kısa süreli bir uygulamadır. Hyalüronik asit kullanılan bu uygulama enjeksiyon yardımıyla yapılır. Kemiğe enjekte edilen hyalüronik asit elinizle yaydığınızda bile her yere yayılarak göz altı ışık dolgusu işlemini gerçekleştirir. Kısa süre içinde etkisini gösteren bu uygulama kolaylığı ve pratikliğiyle çok sayıda insanın favorisi olmuştur.

Göz altı ışık dolgusu yaklaşık 1.5 sene boyunca etkisini devam ettirir. Vücuttan vücuda bu süre değişiklik gösterebileceği için bazı insanlar 3 sene boyunca uygulamanın etkisini gördüğünü söyler. Göz altı ışık dolgusu yaptırırken önemli olan doktorunuzu ve estetik merkezi seçiminizi doğru yapabilmektir.