Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu

Gözaltında meydana gelen torbalar ve morlukla gibi sorunlar hem kadınların hem de erkeklerin önemli sorunlarından birisi olmaktadır. Bu sorunlardan dolayı oluşan estetik kaygılar ise son dönemlerin en önemli estetik gelişmelerinden birisi olan göz altı ışık dolgusu ile ortadan kaldırılmaktadır. Uygulanan göz altı ışık dolgusu sayesinde göz altında oluşan şişlik, morluk ve torbalanma gibi sorunlar yok olmaktadır ve yüzün tekrar yapılanarak estetik bir görüntüye ulaşması sağlanmaktadır. Tek seferde göz altı sorunlarına çözüm olmayı başaran bu işlem, aynı zamanda yaşlanmaya bağlı oluşan cilt sorunlarına da çözüm tekniği olarak bilinmektedir.

Erkeklerde de görülse de ağırlıklı olarak 30 yaşına gelmiş olan kadınların bir çoğunda göz halkaları baş göstermeye başlamaktadır. Her ne kadar göz altı morluklarının, şişliklerinin ve torbalarının genetik bir geçmişe dayandığı kanıtlanmış bir gerçek olsa da aslında uyuma şekli, alkol ve sigara gibi kötü alışkanlıklar göz altı sorunlarını daha ileri seviyeye taşımaktadır ve bu sorunlar göz altı ışık dolgusu ile tek seferde çözümlenebilmektedir.

Göz Altı Işık Dolgusu Yapılırken Ne Kullanılır?

Göz altı ışık dolgusu bir nevi hyaluronik asit jel ile yapılan bir dolgu tekniği olmaktadır. Göz altı morlukları, şişlikleri ve göz altı halkaları gibi sorunlar için üretilmiş olan bu jel dolgu, göz altı ışık dolgusu esnasında kullanılan iki üründen sadece birisi olmaktadır. Bu jel ile birlikte aynı zamanda poly vitamin kompleksi de dolgu işlemi esnasında kullanılmaktadır. Operasyon esnasında öncelikle hyaluronik asit kullanıldıktan sonra ardından poly vitamin ile göz altı hücrelerinin uzun dönem süreli olacak şekilde yenilenmesi sağlanmaktadır.

Göz Altı Işık Dolgusu Göz Altına Nasıl Uygulanır?

Estetik cerrahi alanında bir çok farklı dolgu çeşidi vardır bunlardan birisi olan göz altı ışık dolgusu ise diğer dolgu yöntemlerine göre uygulanış yöntem ve tekniklerinde farklılıklar arz etmektedir. Çünkü göz altı ışık dolgusu, diğer dolgu işlemleri gibi deri altına uygulanmamakla birlikte kemik üzerinde yapılan bir işlemdir. Dolayısıyla da bu operasyon sırasında dolgu son derece yavaş ve kontrollü bir şekilde enjekte edilmektedir.

Göz altı ışık dolgusu yaptıran bir kişiye işlem öncesinde anestezi amacı ile bir madde sürüldüğünden dolayı kişi, işlem sırasında bir acı ya da ağrı hissetmemektedir. Hatta öyle ki bu madde işlem bittikten hemen sonra da acı ve ağrı hissinin oluşmasını engellemektedir. Bu işlem kadınlara yönelik gibi görünse de aslında son dönemlerde göz altı ışık dolgusu yaptıran erkeklerin de sayısı oldukça artış göstermektedir.

Göz Altı Işık Dolgusu Kalıcılığı Ne Kadardır?

Göz altı ışık dolgusu operasyonu sırasında ilk olarak hyaluronik asit kullanılmaktadır. Bu asit jel, uzun süreli etki gösteren bir ürün olduğundan dolayı göz altı ışık dolgusu yapıldıktan sonra da kişinin fiziksel ve biyolojik özelliklerine bağlı olarak en fazla 3 yıl etkili olabilen bir dolgu çeşidi olmaktadır. Şayet kişiler bir süre sonra göz altı ışık dolgusu işlemini tekrarlatırlar ise bu süre her uygulamadan sonra uzama gösterecektir.

Hamile ve Emziren Anneler Göz Altı Işık Dolgusu Yaptırabilir mi?

Tıp alanında her gün yeni bir araştırma ve çalışma yapılıyor olsa da göz altı ışık dolgusunun henüz hamilelik döneminde bir yan etkisi olup olmadığına dair kesin bir bilimsel sonuç bulunmamaktadır. Ancak uzmanlar genel olarak göz altı ışık dolgusunun hamile iken ya da emzirirken yaptırılmasını tıbbi olarak uygun görmemektedir. Çünkü bu işlem sırasında göz altına enjekte edilen asit jelin ve poly vitaminin kana ve anne karnındaki bebeğe karışıp karışmadığı veya emziren anneler için süte karışıp karışmadığı net olarak araştırılmamıştır. Dolayısıyla da bu durum uzmanlar açısından risk teşkil edilebilecek bir durum olarak görülmektedir.