Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Elmacık Dolgusu

Herkes için güzel bir vücut kadar güzel görünümlü, pürüzsüz ve kusursuz bir yüz de hem ruhsal olarak hem de özgüven açısından son derece önemli olmaktadır. Son dönemlerde sağlık sorunlarının yanı sıra estetik ve kusursuz bir yüz güzelliği için estetik operasyonların sayısı artmaktadır. Özellikle dolgun elmacık kemikleri yüz şeklini ve hatlarını inanılmaz bir öçlüde değiştirdiğinden dolayı elmacık dolgusu çok sık tercih edilen yüz estetik operasyonlarından birisi olmaktadır.

Estetik olan elmacık kemikleri yüzü genç ve sağlıklı gösteren en önemli etkenlerdir. Hem çıkık hem de dolgun elmacık kemikleri yüzü genç ve sağlıklı gösterdiğinden dolayı hemen hemen her kadının bir dönem ihtiyaç duyduğu ve başvurduğu estetik operasyonların başında gelmektedir. Elmacık kemiklerinde var olan estetiksel sorunlar yaşlanmaya bağlı olarak meydana gelebileceği gibi aynı zamanda doğuştan da oluşabilecek durumlar olmaktadır. Eğer elmacık kemikler yüz ile doğru bir orantıya sahip değil ise bu uyumsuzluk yüzün zayıf ve çirkin görünmesine ortam hazırlayabilmektedir. Bu görüntü ise çoğu zamanda kişinin kendisini psikolojik anlamda bitkin hissetmesine neden olmaktadır.

Elmacık Dolgusu Hangi Teknikle, Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız bir şekilde gerçekleştirilen elmacık dolgusu yapılırken hem çıkık hem de estetik bir görüntüye sahip olan elmacık kemikleri yapabilmek için uzmanlar tarafından yağ enjeksiyonu veya asit dolgusu kullanılmaktadır. Elmacık dolgusu için operasyon sırasında asit dolgusu kullanılır ise hyalüronik asit kullanılmaktadır. Bu asit vücut içerisinde bulunduğundan dolayı vücuda zararı olmayan bir maddedir.

Elmacık dolgusu için asit dolgu kullanılabileceği gibi hastanın vücudundan alınabilecek yağ dokusu da tercih edilerek bu yağ dokusunun elmacık kemiklerine enjekte edilmesi ile daha çıkık elmacık kemikleri meydana getirilebilmektedir. Şayet yağ dokusu kullanılır ise hastanın kalçasından ya da karnından yağ hücreleri alınıp özeli bir cerrahi işlemden geçirilerek elmacık kemiklerine enjeksiyon yardımı ile eklenmektedir. Böylece dolgun elmacık kemikleri meydana getirilmektedir.

Elmacık Dolgusu Kalıcılık Süresi Ne Kadar Olmaktadır?

Ameliyatsız gerçekleştirilen elmacık dolgusu elbette ki ömür boyu kalıcılık sağlayan bir estetik operasyonu olmamaktadır. Eğer operasyon sırasında hyalüronik asit ile dolgu yapılmasına karar verilir ise bu operasyon 15 dakika civarında sürerken bu estetik kişi üzerinde en fazla iki sene kalıcılık özelliği göstermektedir. Şayet operasyon yağ dokusu alınarak yapılacak ise elmacık dolgusu operasyonu 45 dakika ile 1 saat civarında sürmektedir. Çünkü yağ dokusu ile yapılan operasyonda hastanın karın ya da kalça bölgesinden liposuction yöntemi ile yağ alınmaktadır ve yapılan işlem süresi daha uzun olmaktadır. Ancak yağ dokusu ile gerçekleştirilen elmacık dokusu işlemi asit dolgusuna nazaran daha uzun bir kalıcılık özelliği göstermektedir.

Elmacık Dokusu Operasyonu Sonrasında İyileşme Dönemi

Elmacık dokusu estetiği bir ameliyat değil estetik operasyondur. Operasyon esnasında hastanın herhangi bir yerine kesi atılmaz ve operasyon özel iğneler ile enjekte yöntemi ile yapılmaktadır. Bu nedenle de uzmanlar tarafından kesiye ihtiyaç duyulmamaktadır.

Elmacık dolgusu operasyonunun ardından hastanın hastanede yatış yapması gerekmektedir. Hasta operasyon sonrasında kısa bir dinle sonrasında aynı gün yürüyerek hastaneden çıkış yapabilmektedir. Elmacık dolgusu estetik operasyonu yaptıran kişilerde operasyondan birkaç saat sonra ise değişme görülmektedir ve istenilen sonuç aynı gün alınmaya başlanmaktadır. Operasyondan sonra aynı gün içerisinde günlük hayata ve çalışma yaşamına kişi rahatlıkla dönüş yapabilmektedir. Herhangi bir ameliyat yöntemi kullanılmayan bu yöntemde operasyonu geçiren kişinin üzerinde sancıya ya da acıya neden olacak bir durum söz konusu olmayacağı gibi kişinin rutin hayatını da olumsuz etkileyecek bir durum operasyondan sonra meydana gelmemektedir.