Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Elmacık Dolgusu

elmacık dolgusu

Elmacık dolgusu pek çok ünlü tarafından severek yaptırılan bir estetik müdahaledir. Birçok insan elmacık kemiği dolgusu yaptırarak yüzünü daha biçimli ve çekici hale getirmek istiyor. Yüzümüzün biçimini, duruşunu ve mimiklerini değiştiren elmacık dolgusu başarılı yapıldığı takdirde çok iyi sonuçlara ulaşılabilir.

Bazı insanların yapısal olarak elmacık kemikleri belirgin değildir veya yaşa bağlı olarak bazı çökme durumları görülebilir. Bu gibi durumlarda uygulanan elmacık dolgusu yüze çok daha biçimli ve çekici bir görünüm kazandırır. Yerli yabancı pek çok ünlü isim elmacık kemiği dolgusu yaptırarak muhteşem yüz hatlarına sahip olabiliyor.

Elmacık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Elmacık dolgusu; yanak dolgusu olarak da adlandırılmakla beraber yüzdeki hatları belirginleştirmek ve daha çekici hale getirmek için kullanılıyor. Dolgu yaptırmak pek çok insan bu işlem hakkında çok bilgili olmadığı için çekince duyabiliyor. Bu işlemin nasıl yapıldığını ve işlem sırasında nelerin kullanıldığını merak eden insan sayısı oldukça fazladır.

Dolgu için en sık kullanılan malzemelerin başında hyalüronik asit geliyor. İğne yardımıyla enjekte edilen hyalüronik asit elmacık kemiklerinin istenilen boyuta gelmesini ve daha hoş görünmesini sağlıyor.

Hastanın karın ya da basen bölgesinden alınan yağlar vardır. Bu yağlar iğne yardımıyla istenen bölgeye enjekte edilerek elmacık kemiği dolgusu yapılır. Alınan yağlar sağlık bakanlığı kök hücre laboratuvarına gönderilerek onaydan geçmesi beklenir.

Kök hücre laboratuvarına giderek çoğaltılan yağ hücreleri daha sonra hastanı yüzüne enjekte edilir ve işlem gerçekleşmiş olur.

Dolgu malzemesi kullanılarak yapılan kolay ve ağrısız bir enjeksiyon işlemi olan elmacık kemiği dolgusu çok başarılı sonuçlar verir ve pek çok kadın tarafından tercih edilir.

Elmacık Dolgusu Ne Kadar Kalıcıdır?

Elmacık dolgusu hakkında en çok merak edilenlerden biri de dolgunun kalıcılık süresidir. Yapılan dolgu uygulaması kalıcı değildir ve bir süre sonra yüz eski haline döner. Kalıcılık süresi kullanılan dolguların kalitesine bağlıdır.

Dolgular ne kadar kaliteli olursa uygulanan işlemin kalıcılığı da o kadar fazla olacaktır. Bu sebeple işlemi yaptırırken alanında uzman bir doktorla görüşmeniz oldukça önemlidir.

Kaliteli dolgu malzemesi kullanıldığında ve işlem istenildiği gibi yapıldığında uygulama başarılı olacak ve yüz çok daha biçimli hale gelecektir. Bu işlem doktorlar ve estetisyenler tarafından uygulanır. Elmacık dolgusu fiyatları hakkında hemen randevu alın, bu fırsatı kaçırmayın.

Elmacık Dolgusu Kimler Yaptırabilir?

Bu dolgu yaş sebebiyle elmacık kemiği bölgesinde meydana gelen sarkmalar, kaza sonucunda meydana gelen göçmeler için uygun olduğu gibi belirgin elmacık kemiklerine sahip olmak için de uygulanabilir. Elmacık dolgusu herhangi bir alerjiye veya ciltle ilgili soruna sahip olmayan herkese uygulanabilir.

Cerrahi bir müdahale olmadığı için bireyleri korkutmayan elmacık dolgusu doktor tarafından onay gören herkese  uygulanabilir. Ufak bir iğne yardımı ile gerçekleştirilen bu uygulama sayesinde siz de biçimli ve çekici yüz hatlarına sahip olabilirsiniz.

Elmacık Dolgusu Sık Sorulan Sorular

Elmacık dolgusu yaptırmak isteyen pek çok insan bu konuda bilgi sahibi değildir ve bu yüzden işlemi yaptırmaya cesaret edemez.

Cilde en uygun dolgu malzemesi seçilerek yapılan bu işlem yüzün, bakışların ve çenenin çok daha çekici hale gelmesini sağlar. Elmacık dolgusu yanak bölgesine doğal dolgu malzemelerinin enjekte edilmesi ve yüzün biçimli bir hal alması için uygulanan bir işlemdir.

İşlem hakkında bilmeniz gereken en önemli şey elmacık kemiği dolgusu uygulamasının cerrahi bir müdahale olmadığıdır. Herhangi bir kesiğe veya dikişe ihtiyaç duyulmayan bir enjektör yardımıyla cilt altına bırakılan dolgu malzemesi sayesinde yanakların duruşu ve biçim değişir.

Elmacık Dolgusu Fiyatları 2021

Elmacık dolgusu fiyatları önemli etkenlerden biridir. Estetik müdahalelere gösterilen ilgi her geçen gün artmaya devam ediyor. Yüzünde veya vücudunda beğenmediği bir nokta bulunan çoğu insan estetik merkezlerine başvurur ve bu sorunu çözmeye çalışır. Yanak bölgesine uygulanan bu işlem yanak dolgusu adı ile de bilinir.

En doğru fiyat bilgisine ulaşabilmek için doktorunuzla detaylı bir şekilde konuşmalı ve neler beklediğinizi söylemelisiniz.

Sizin beklentileriniz ve arzularınıza göre kullanılacak dolgu malzemesi ve yapılacak işlemler belirlenir. Dolgu malzemeleri ve işlem detayına göre doktorunuz sizin için bir fiyat belirleyecektir.

Bazı firmalar size çok çok uygun fiyat verebilir ancak bu yerlere güvenmeniz pek doğru olmaz. Elmacık dolgusu fiyatları ve dolguyu yüzünüze yapılacak bir işlem olduğu için doğru ve özenli olmanız gerekir.

Çok düşük fiyat veren bir doktorun yaptığı işlem sizi memnun etmek yerine mağdur edebileceği için bu konuda oldukça dikkatli davranmanız gerekir.