Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Dudak Kalınlaştırma

blank

Dudak Kalınlaştırma

Herkesin dudak yapısı ve dolgunluğu birbirinden farklıdır. Dudaklar zaman içerisinde dolgunluklularını ve sıkılıklarını yitirebilirler. Dudakların dolgunluğunu ve sıkılığını yitirmesini önleyen çeşitli güzellik ürünleri, kozmetik operasyonlar ve evde uygulanabilecek yöntemler mevcuttur.

Dudakların zamanla incelmesinin sebeplerinden biri de özellikle ağız çevresinde oluşan yüzdeki gerginliktir. Duyusal olarak stresli ve gergin olduğunuz dönemlerde çene ve dudaklarınızı sıkabilirsiniz. Bu durumda zaman içerisinde kaslarınızın kasılmasına sebep olarak dudaklarınız da daha ince bir görünüme sebep olabilir. Tam da bu sebeple öncelikle gün içerisinde ağız bölgenizi kasıp kasmadığınızı bilmelisiniz. Böylece gün içerisinde birkaç dakikanızı ayırarak dudaklarınınızı rahatlatıp daha sağlıklı bir görünüme kavuşmalarına yardımcı olabilirsiniz. Dudaklarınızı birbirine bastırarak ağzınızı sıkıca kapatıp dudaklarınız bu halde sıkıca kapalı durumdayken dudaklarınızı ağzınızın ortasına getirerek on saniye boyunca bu pozisyonu koruyunuz. Ardından derin bir nefes alarak havayı sıktığınız dudaklarınızdan dışarıya üfleyiniz. Günde iki kez on kere bu ezgersizi uygulamanız sonucu dudaklarınız daha dolgun ve kırmızı bir görünüme kavuşacaktır. Aynı zamanda bu egzersiz dudak bölgenizi güzelleştirerek ve kan dolaşımını hızlandırıp dudaklarınızın daha hoş bir görünüme kavuşturacaktır. Vücudun çeşitli bölgelerinde bulunan ölü hücreler dudaklarda da bulunduğundan dudaklarınıza iki hafta da bir kez veya ayda bir kez peeling yapmanız önerilir. Ancak dudaklar hassas olduğu için peeling uygulaması esnasın da dikkatli olmalısınız. Dudaklarınıza peeling yapmak için zeytinyağı, hindistan cevizi yağı veya badem yağı gibi sebze yağı ile karıştırılmış karbonat kullanarak dudaklarınıza ve dudak kenarlarınıza masaj yaparak kullanabilirsiniz. Eğer ki bu peelin uygulaması dudaklarınız da kızarıklığa neden oluyorsa gece yatmadan yapabilirsiniz. Böylelikle dudaklarınız estetik görünüm açısından dinlenme fırsatı bulabilecektir. Dudaklarına yaptığınız peeling uygulaması sonra su ile yıkayarak nemlenmesi için bir miktar yağ bırabilirsiniz. Sık sık kuruyan dudaklar, dudak kalemi uygulamasıyla birlikte kötü bir görünüm oluşturulabilir. Bu yüzden dudakları sık sık nemlendirmek önemlidir.

Dudaklarınızı, satılan kozmetik nemlendiriciler ile nemlendirebileceğiniz gibi doğal yağlardan da faydalanabilirsiniz. Piyasada son dönemin trendi olan dolgunlaştırıcı rujlar da mevcuttur. Bunun yanı sıra çeşitli kozmetik ugulamaları sonucunda görünüm olarak dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz. Ayrıca çeşitli estetik operasyonları ile de dolgun dudaklara kavuşmanız mümkündür.