Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Dudak Dolgusu Fiyatları

blank

Dudak dolgusu, ince görünümlü dudaklara daha biçimli ve çekici bir görünüm kazandırmak için yapılan işleme denir. Dudaklarının inceliğinden hoşlanmayan ve bu durumu değiştirmek isteyen pek çok insan dudak dolgusu yaptırmayı tercih ediyor. Dudak dolgusu fiyatları  yapılan işleme göre farklılık göstermektedir.

Dudakların çok daha biçimli ve dolgun gözükmesini sağlayan dudak dolgusu en çok tercih edilen estetik müdahalelerden bir tanesidir. Cerrahi müdahale olmadığı için çoğu işi bu işlemi uygulatırken çekince duymuyor.

Dudağa ve dudak çevresine enjekte edilen dermal dolgular sayesinde dudaklar çok daha hoş bir görünüme sahip olurlar. Günümüzde çok sayıda kadın tarafından tercih edilen bu işlem oldukça kullanışlıdır ve başarılı sonuçlar verir. Bilgisiz ve acemi kişiler tarafından yapılması durumunda beklenenin aksine çok kötü sonuçlar verebilir.

Kalıcı Dudak Dolgusu Neden Yapılır?

Dudak dolgusu, dudakların daha dolgun ve biçimli bir görünüm kazanmasını sağlayan bir işlemdir. Günümüzde pek çok kadın tarafından tercih edilen bu işlem sayesinde siz de daha biçimli ve hoş dudaklara sahip olabilirsiniz.

Dermal dolgular sayesinde yapılan dudak dolgusu, dudaklara çok daha çekici ve biçimli bir görünüm kazandırır. Çoğu insan bu dolguların kalıcı olmasını ve zaman geçtikçe etkisini yitirmemesini ister. Kalıcı dudak dolgusunun diğer işlemlerden farkı dolgu sırasında kullanılan malzemedir.

dudak dolgusu fiyatları

Kolajen ve yağ dolgusu yaptırmak daha risksizdir ve içinde alerjik reaksiyon riski barındırmaz. Bu işlemin tek handikapı ise dolgunun belli bir süre etkisini yitirmesi ve dudakların eski haline dönmesidir. Eğer kısa süre etkili bir yaptırmak istiyorsanız kolajen ve yağ enjektesini tercih edebilirsiniz.

Artecoll, diğer dolgu malzemelerinden biraz daha farklıdır ve içinde alerjik risk faktörü barındırır. Alerji riski olan bu dolgu malzemesi diğer enjeksiyonlara göre çok daha uzun ömürlüdür ve uzun süre kalıcı dolgu isteyen hastalar da kullanılır.

Dudak Dolgusu Sonrası

Dudak dolgusu yaptırıldıktan sonra meydana gelen değişimi fark etmemek mümkün değildir. Dudaklara çok daha biçimli ve hoş bir görünüm kazandıran dudak dolgusu sayesinde kişinin yüz ifadei ve yüz hatları bile daha anlamlı durmaya başlar. Farklı farklı dolgu malzemeleri ile  yaptırdıktan sonra  hastanede yatmanız veya dikişlerle uğraşmanız gerekmez. Basit bir anestezi ile yapılan dolgu işlemi çok kısa sürer.

Dolgu yaptıran kişiler vakit kaybetmeden normal hayatlarına dönüş yapabilirler. Ancak önemli olan nokta işlemin üzerinden en az 2 saat geçmeden sert çiğneme hareketleri, keskin mimikler yapılmamasıdır. Buna ek olarak bu iki saat içinde çok sıcak ve çok soğuk gıdalar da tüketilmemelidir. İşlem sonrasında çok nadir olarak ödem veya şişlikler görülebilir ve bu durum en geç birkaç gün içinde sona erer.

İğnesiz Dudak Dolgusu Avantajları 

İğnesiz dolgu esnasında dudağa iğne ile herhangi bir delik açılmaz ve ‘hyaluron pen’ adı verilen cihaz kullanılır. İğneli enjeksiyonlarda nadir de olsa morarma ve şişme durumlar gözlenebilir. Hyaluron pen, bu durumlara son vermek için üretilmiş bir cihazdır ve çok sık kullanılır.

Kalem, enjekte sıvısını saniyenin üçte biri zamanda ve ultra yüksek basınçla deri altına enjekte eder ve bu sayede hasta ağrı veya acı hissi duymaz.

İğnesiz işlemleri tercih etmek ağrı, acı gibi durumları ortadan kaldırdığı gibi ödem, morarma ve şişli gibi durumlara da çözüm olur. Eğer siz de kolay ve acısız bir dolgu yaptırmak istiyorsanız iğnesiz dolgu yaptırmayı düşünebilirsiniz.

Doğal Dudak Dolgusu Yaptıranlar

Dudak dolgusu yaptırırken enjeksiyonun fazla yapılması istenmeyen sonuçlara yol açabilir. Dolgu malzemesinin az kullanılması ise hastanın beklentisini karşılayamaz. İşte bu yüzden dolgu malzemesi uzman bir doktor veya estetisyen tarafından uygun miktarda kullanılmalıdır.

Doğru oranlarda yapılan bir enjeksiyon ile dudaklar hem doğal hem de dolgun bir görünüm kazanır. Dudak dolgusu fiyatları hakkında detaylı bilgi içi hemen randevu alın.

Dudak Dolgusu Fiyatları 

Belli bir süre boyunca etkili olan dudak dolgusu esnasında kullanılan malzemelerin işlemin kalıcılığını etkiler. Bu sebeple doktorunuzla konuşarak nasıl bir dolgu istediğinizi açık şekilde konuşmanız en doğrusu olacaktır. Bu işlemi yaptırmadan önce araştırılması gereken bir diğer nokta da fiyattır.

Dudak dolgusu fiyatları yaptırdığınız doktora ve estetik merkezine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bazı firmalar size çok düşük fiyat verebilir ancak bu çok güvenilir bir durum değildir.

Dolgu esnasında kullanılan malzeme ve işlemin yapılış şekli sağlığınıza zarar verebileceği için yaptırdığınız doktoru veya estetik merkezini özenle seçmelisiniz.

Oldukça başarılı sonuçlar verebilen dolgu da yanlış yapıldığında alerjik reaksiyonlara ve kötü sonuçlara da sebep olabilir. Bu sebeple çok ucuz veya çok pahalı firmalara güvenmek yerine detaylı bir araştırma yapmanız tavsiye edilir. Dudak dolgusu fiyatları hakkında bilgi için hemen bizimle iletişime geçin.