Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Diyetisyen ile Kilo Kontrolü ve Beslenme Danışmanlığı

Diyetisyen ile Kilo Kontrolü ve Beslenme Danışmanlığı

Günümüzde sadece kadınların değil yediden yetmişe her cinsin sorunu olan bir tehlikeyle karşı karşıyayız. Bu sağlıklı beslenme sınırlarının dışına çıkan ve insanlarda ruhsal olarak büyük çöküşlere neden olan obezite. Bu insanlarda ki yetersiz ve yanlış beslenme sonucu oluşan kilo alımları maalesef insanları içinden çıkılamayan bir duruma sokuyor.

Tabi önü alınamayan kilo artışlarının yanı sıra kilo alamayan ve zayıflıktan ölüm eşiğine gelen yüzlerce insan da var. Aşırı kilo alımının insanlar üzerinde psikolojik sorunlar yarattığı gözlemlendiği gibi kilo alamayan insanların da psikolojik olarak büyük bir çöküşe girdiği gözlemlenmiştir. Dünyanın gelmiş olduğu son noktaya bakılırsa küresel ısınma, yetersiz hareketlilik ve gelişen teknolojinin insanlar üzerindeki etkisi neslin bu hale gelmesini sağlamaktadır.  İşte bu noktada işin içerisine diyetisyenler giriyor. İnsanların hayatları için önemli bir yere sahip olan diyetisyenler herkes için gerekli olan tedaviyi bularak sağlıklı bir şekilde kilo alabilme ya da kilo verebilme tekniklerini uygulamaktadırlar. İlk olarak hastalık durumunuz irdelenecek ve herhangi bir sorununuz var ise gerekli hekimlerle görüşülüp sizin için uygun olan tedavi yapılacaktır. Ardından boy, ağırlık, yağ analizi gibi antropometrik analizleriniz yapılarak metobolizma ağırlığınız hesaplanır. Tüm bunların ardından sizin için de kolay ve uygulaması rahat olabilecek bir beslenme programı hazırlanarak belirli gün ve hafta aralıklarıyla kontrole gitmeniz şartıyla diyet başlangıcınız yapılır. Tabi bu başlangıcın yanında size her daim destek olacak insanlarla beraber olmanız sizin için daha pozitif bir dönem haline gelecektir.

Kendinizi zorlamadan kendi ekonomik, sosyal ve bireysel çevrenize bağlı olarak bireysel danışmanınız olan diyetisyeniniz ile beraber size uygun olan diyet programını ayarlamalı, vücudunuz için gerekli olan protein, karbonhidrat, mineral ve vitaminleri belirleyerek bu program doğrultusunda hem dilediğiniz gibi kilo verip hem de alabileceğiniz sağlıklı bir yaşamın kapısını aralamış olursunuz. Kendi başımıza karar verdiğimiz listeleri diyet programı olarak ele almak fazlasıyla sakıncalı ve risklidir. Bu programları bir diyetisyen eşliğinde yapmalı ve kontrollerimizi hiç aksatmadan devam ettirmeliyiz.