dr. emrah cinik dhi saç ekimi

DHI saç ekimi yöntemi ile kaybettiğiniz saçlarınıza geri kavuşabilirsiniz. Saçlarınızın döküldüğü ve kelleşen alanları gizlemek için farklı saç modelleri denediğinize, seyrelen saçlarınızı güçlendirmek için her türlü çözüme başvurduğunuza eminiz. Ancak tüm bunlar yanıtsız kalmış, hayal ettiğiniz saçlara henüz kavuşamamış olabilirsiniz. Çözüm ise kalemle (choi pen) saç ekiminde gizli!

Gelişen teknolojinin hayatlarımızı kolaylaştırmaya devam ettiği gibi sağlığımız ve sağlık sektörü üzerinde de olumlu etkileri devam ediyor. Bu nedenle Cinik Estetik olarak uyguladığımız bütün işlem ve tedavilerde ileri teknolojik cihaz ve yöntemleri kullanmaktayız. DHI (Kalem) yöntemi, ekim operasyonlarında en başarılı ve kaliteli sonuçları aldığımız yöntemlerden birisi. En önemlisi ise bu yöntem hasta için en konforlu ve rahat saç ekimi işlemlerindendir.

 

DHI (Kalem) saç ekimi nedir?

DHI (Direct Hair Implantation/ Doğrudan Saç Ekimi) donör bölgeden toplanan saç köklerinin “Choi Pen” adı verilen özel bir kalem kullanılarak saç ekim işlemi gerçekleşmektedir. Bu sayede greftler ekilmeden önce kanal açılmasına gerek kalmaz.

 

dr emrah cinik dhi saç ekimi ve choi pen kalem

 

Choi Pen nedir?

0.6 mm ve 1 mm kalınlığında ucunda çok ince ve keskin bir iğne bulunan cihazdır. En önemlisi ise bu cihaz ile saç kökleri tek tek toplanmaktadır. Ayrıca bir kanal açılımına gerek kalmaz ve yine Choi Pen ile tek tek ekim gerçekleşir. Bu nedenle Choi Pen, saç kesimine gerek duymadan greftlerin ekilmesini sağlar. Özellikle Choi Pen, DHI tekniğinin uygulanmasında en önemli araçtır.

 

DHI saç ekimi aşamaları nelerdir?

 1. Saç greftleri tek tek toplanır.
 2. Uzman ekibimiz toplanan greftler choi pen’lerin içine teker teker yerleştirir.
 3. Choi pen’e yerleştirilen saç greftleri saç derisine ekilir.

 

DHI tekniğinin farkı nedir?

DHI (Kalem) tekniğinin diğer saç ekim yöntemlerinden en büyük farkı, saçların tamamen tıraş edilmesine gerek yoktur. Yalnızca donör olarak kullanılacak alanın tıraş edilmesi yeterlidir. Çünkü uygun alanlara saçlar kalemle ekilir. Bu sebeple özellikle kadınlar ve uzun saçlı erkekler tarafından tercih edilmektedir.

 

DHI tekniğinin avantajları nelerdir?

 • Saçların çok dökülmediği, sık alanlara kolayca uygulanmaktadır. Üstelik yoğun saç ekimine olanak sağlar.
 • Kanal açılmadığı ve herhangi bir kesi yapılmadığı için DHI tekniğinde iyileşme süresi FUE tekniğine göre daha kısadır.
 • Tıraşa gerek yoktur. Sadece donör bölgenin tıraş edilmesi yeterlidir.
 • İşlem esnasında çok ince iğnelere sahip choi pen kullanıldığı için yara ve dikiş izi oluşmaz.
 • Kesi yapılmadığı için işlem esnasında ve sonrasında kanama riski azdır.
 • DHI yöntemi hastaya konfor dolu bir operasyon imkanı sunar. Belirtilen avantajlarından dolayı kanal açılmaz hatta kesi bile yapılmaz. Üstelik operasyon öncesinde lokal anestezi uygulandığı için hasta acı veya ağrı hissetmez.
Ücretsiz

Konsültasyon ve
Analiz

   DHI Saç Ekimi

   Sıkça Sorulan Sorular

   DHI saç ekim yöntemi kimler için uygundur?

   DHI yönteminde ekim tıraş yapılmadan gerçekleşebildiği için genelde kadınlar ve uzun saçlı hastalar tarafından tercih edilmektedir. Özellikle saç dökülmesinden kaynaklı açılmalarından rahatsız olan hastalar için tavsiye edilir.

   DHI tekniği güvenli midir?

   Evet, güvenlidir. Hatta ekim yöntemleri arasında en güvenli tekniklerden biridir. Çünkü kalemle ekim gerçekleştiği için kesi yapılmaz. Bu nedenle operasyon sonrası iyileşme daha hızlı gerçekleşir.

   DHI saç ekim operasyonu kaç saat sürer?

   Operasyon süresi hastanın durumuna ve greft sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ama diğer saç ekim tekniklerine göre DHI yöntemi 1-2 saat daha kısa sürmektedir. Kısacası operasyonun yaklaşık olarak 4-7 saat arasında sürdüğünü söyleyebiliriz. Fakat greft sayısı çok ise operasyon birkaç seansta tamamlanabilir.

   Operasyon sonrası ilk yıkama ne zaman yapılmalıdır?

   Saç ekim işleminden sonra ilk yıkama 1-4 gün arasında yapılır. Fakat DHI yöntemi ile yapılan operasyondan sonraki gün ilk yıkama işleminizi yapabilmekteyiz. Ancak ilk yıkamanın kliniğimizde uzman kontrolü altında yapılması gerekmektedir.

   Ayrıca uzmanlarımız saç sağlığınız için ek bir tedaviyi gerekli görebilirler. Bu tedavilerden birisi Saç Mezoterapisi‘dir. Destekleyici tedaviler için doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin.

   DHI saç ekim fiyatı ne kadar?

   DHI yöntemiyle saç ektirmek isteyen hastalarımıza genel bir fiyat sunabilmek çok zor. Çünkü saç ekiminde fiyatlar hastanın kelleşen bölgesine ve ekim yapılacak greft sayısına göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle hastalarımıza verdiğimiz fiyatlar kişiye özeldir. Hemen siz de durumunuzu uzmanlarımız tarafından ücretsiz analiz ettirerek size özel fiyatlarımızdan yararlanabilirsiniz.

   Fiyat Al

   Saç Ekimi
   Hekim
   Dr. Emrah Cinik

   Saç Ekimi

   Türkiye’nin en tanınmış ve en tecrübeli doktorlarından biri olan Emrah Cinik, 19 yılı aşkın süredir saç ekim alanında hizmet vermektedir.

   Canlı Sohbet
   Yardıma mı ihtiyacınız var?
   Merhaba 👋
   Size nasıl yardımcı olabiliriz?