Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Çene Dolgusu

Çene Dolgusu

Çene dolgusu, Çeneyi yüz şekline uygun olacak şeklinde tekrar şekillendirmektir. Birçok insan artık cerrahi çene operasyonlarını  tercih etmek yerine daha kolay olan çene dolgusu uygulamasına yöneliyor. Bu işlem yapılırken cerrahi müdahale olmaması ve işlemin kısa sürmesi çok sayıda insanın bu işlemi seçmesini sağlıyor.

Çenedeki asimetik durumlar, çukurluk ve eşitsizlik çene dolgusu sayesinde kolayca hallediliyor ve kişi istediği görünüme kavuşuyor. Çeneye ilişkin pekçok sorunda kullanılabilir. Çenenin uzun veya kısa olması, sivriliği bulunması gibi ufak tefek estetik sorunlar dolgu yardımıyla çözülebilir.

Ancak çenede çıkıklık, çene kemiğinde meydana gelen problemler gibi ciddi durumlarda çene cerrahisine başvurulması gerekir. Dolgu yaptırmadan önce de mutlaka bir doktorla görüşmek ve fikrini almak gerekir. Doktor gerekli gördüğü ve uygun bulduğu takdirde dolgu uygulaması yapılabilir. Oldukça kolay bir uygulama olması ile çok sayıda kişi tarafından tercih edilmektedir.

Çene Dolgusu Neden Yapılır?

Çene dolgusu çeneyle ilgili birçok sorunu çözmek için kullanılabilir. Çenede görülen estetik sorunlar için  kullanılabilen ortaya çok hoş bir görünüm çıkmasını sağlar. Çene dolgusu genel olarak aşağıdaki durumlarda yapılır:

  • Çene ucunun gereğindne fazla sivri veya fazla düz olması,
  • Çene ucunda bulunan derin gamzelerin düzeltilmesi,
  • Çene hattında sarkma meydana gelmesi,
  • Çene ucunun geride ve geniş olması,

Yukarıdaki durumlarda uygulama sayesinde çene çok daha estetik bir görünüme kavuşur ve bu sayede bireyin özgüveni artar. Eğer siz de çenenizin görünümünden memnun değilseniz bir doktora başvurduktan sonra dolgu işlemleri yaptırabilirsiniz.

Çene Dolgusu Avantajları Nelerdir?

Çene dolgusu yaptırmak son günlerde çok yaygın hale geldi. Çenesinin görünümünden memnun olmayan çoğu birey dolgu yaptırarak bu dertten kurtulmaya çalışıyor. Peki avantajları nelerdir?

  • Çene hattının belirginleşmesi ve düzelmesi daha genç ve çekici bir görünüme sahip olmayı sağlar.
  • Çene hattında meydana gelen bozuklukları ve sorunları cerrahi kesikler, ağrılar veya dikişler olmadan halleder.
  • Hastanede kalmayı gerektirmez ve hastanın hayat kalitesini düşürmez.
  • Yüze hoş ve anlaml bir ifade kazandırır.
  • İşlem sonrası komplikasyon gelişme ihtimali oldukça düşüktür.

Çene Dolgusu Öncesi

Çene dolgusu son zamanların en popüler estetik müdahalelerinden biridir. Cerrahi müdahale sınıfına girmeyen bu operasyon oldukça kolaydır ve kısa sürelidir.

Çenede oluşan veya doğuştan beri var olan herhangi bir bozukluğun tedavi edilmesi ve uygulaması ile kolaylıkla yapılabilir. Ancak çene kemiğiyle alakalı sorunlarda veya kalıtsal hastalıklarda cerrahi müdahale yapılması şarttır. Bu sebeple çene dolgusu fiyatları konusunda mutlaka bir estetik cerrahla görüşmeniz ve durum hakkında fikir alışverişi yapmanız gerekir.

Bu aşamalara bakıldığında işlemin ne kadar etkili olduğu rahatlıkla görülebilir. Dolgu yapılmadan önce hastanın çenesindeki bozukluk ufak olsa bile fark edilebilir. Ancak işlem yapıldıktan sonra kişinin yüzü çok daha anlamlı bir ifadeye kavuşur.

Birçok hasta operasyonu geçirdikten sonra yüz ifadesinin ve şeklinin bile değiştiğini söyler. Oldukça kolay bir operasyon bu operasyonun etkileri oldukça fazladır.

Çene Dolgusu Sonrası

Çene dolgusu sonrası insanın yüz şeklinde ve ifadesinde bazı olumlu değişiklikler meydana gelir. Bu değişimler hastanın isteği üzerine yapılır ve bu sebeple kişiler tarafından çok beğenilir. Operasyon sonrası hastanede kalmaya veya artı bir tedavi görmeye gerek yoktur.

Anestezi yardımıyla uyuşturulan çene bölgesine dolgu malzemesi enjekte edilie ve işlem yaklaşık olarak 10 dk sürer. İşlem sonunda hastanede kalmaya gerek yoktur ve hasta yaşamına kolaylıkla dönebilir.

Genellikle 1-2 yıl kalıcılığa sahip olan çene dolgusunun kalıcılık süresi vücuttan vücuda değişiklik gösterebilir. İşinin ehli bir hekim tarafından yapılan dolgu sayesinde çenedeki estetik bozukluklar kolayca düzeltilerek hastanın işlemden memnun kalması sağlanabilir.

Çene Dolgusu Fiyatları

Çene dolgusu fiyatları en çok aranan kelimeler arasında yer almaktadır. Son zamanların en sık tercih edilen esteti yöntemleri arasında bulunuyor. Çenede bulunan estetik problemleri kolayca halleden ve ortaya güzel bir sonuç çıkmasını sağlaması ile alanında uzman bir kişi tarafından yapılmalıdır.

Dolgu ile çene öne doğru uzatılabilir   veya asimetrik sorunlar kolayca çözülebilir. Cerrahi müdahaleye gerek duyulmayan durumlarda bu yöntem oldukça kullanışlıdır ve tercih sebebidir. Aynı zamanda ağrısız ve kısa süren bu işlem sayesinde pek çok insan istediği çene görüntüsüne kolayca kavuşabiliyor.

Çene dolgusu fiyatları yapılacak müdahalenin derecesine ve zorluğuna göre değişkenlik gösterebilir. Bu konuda detaylı bilgi almak için bir estetik merkezi ile görüşmeniz en doğrusu olacaktır. Çene dolgusu fiyatları için alanında uzman ve güvenilir bir hekime danışmanız gerekir.