Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Burun Dolgusu Fiyatları

burun dolgusu fiyatları

Son zamanlarda adını sık sık duyduğumuz burun dolgusu bir medikal estetik çeşididir. Burun estetiği olarak da anılan bu müdahale günümüzde pekçok kadın tarafından sıklıkla tercih edilir.

Cerrahi müdahale yapılmadan  buruna uygulanan müdahalelere de burun dolgusu adı veriliyor. Hyalüronik asit ve cilt dolgu malzemeleriyle uygulanan bu dolgu işlemi oldukça basit ve etkili bir müdahaledir. Burun dolgusu yaptırmak için profesyonel bir estetik merkezinden destek alabilirsiniz.

Cerrahi olmayan rinoplasti tekniğinin gelişmesi ile birlikte oldukça yaygın hale gelen burunlar; burun kemerinden hoşlanmayan, burnundan rahatsızlık duyan ancak cerrahi bir işlem yaptırmayı doğru bulmayan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilir ve başarılı sonuçlar verir. Burun dolgusu fiyatları ve yaptıran kişilerden uygulama hakkında detaylı bilgi alabilir ve kafanızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz.

Burun Dolgusu Nasıl Yapılır?

Burun dolgusu yapılırken ilk önce hastanın burnuna anestezik bir krem uygulanır ve yaklaşık 20-30 gün boyunca bu kremin etkisini göstermesi beklenir. Bölge tamamen hissizleştikten sonra hastanın belirlediği bölgelere en doğru şekilde dolgu uygulaması yapılır.

İşlem genellikle 5 veya 10 dk süre ve klinik ortamlarda uygulanır. Ağrısız olan bu işlemin uygulaması oldukça basittir.

burun dolgusu fiyatları

Burun Dolgusunun Avantajları 

Belirlenen noktalara hyalüronik asit ile dolgu yapılarak burnun estetik görüntüsü değiştirilir ve hastanın işlemden memnun kalması amaçlanır. Bu işlemin pek çok avantajı bulunuyor.

  • Burun dolgusu yaptırmak cerrahi bir müdahale gerektirmediği için ağrı, morarma gibi problemlere sebep olmaz ve bu da hastaların hayat kalitesini yükseltir.
  • Burun estetiği gibi ciddi bir müdahale olmadığı için içinde büyük riskler barındırmaz ve estetik görünümün değişmesini sağlar.
  • Burun kemeri gibi estetik sorunların kısa sürede düzeltilmesi için idealdir.
  • İşlem oldukça kısa sürer ve hastanın günlük hayatını etkilemez.

Burun Dolgusunun Dezavantajları 

Burun dolgusunun birçok avantajı olduğu gibi bazı dezavantajları da bulunmaktadır. Oldukça kolay bir müdahale olan dolgu da cerrahi bir işlem gerektirmediği için çok  sayıda insan tarafından tercih ediliyor. Peki bu uygulamanın dezavantajları nelerdir?

Burun dolgusunun ilk dezavantajı kalıcı olmamasıdır. Belli bir süre sonra etkisini yitiren dolgu sebebiyle burun eski haline döner. Bu durum birçok insanın sevmediği ve istemediği bir durum olduğu için dezavantajlar arasında değerlendirilir.

Bir diğer dezavantaj ise dolgu işleminin bazı durumlarda yetersiz olmasıdır. Kemik eğriliği veya burun küçültme gibi durumlarda burna yapılan dolgu yeterli gelmez ve estetik düzelme sağlanamaz.

Burun Dolgusunun Etkisi Ne Kadar Sürer?

Burun dolgusu son zamanların en popüler medikal estetik uygulamasıdır. Cerrahi müdahale gerektirmeyen bu uygulama sayesinde pek çok insan hayallerindeki buruna kavuşuyor ve herhangi bir ağrı çekmiyor.

Burun estetiği yaptırmaya çekinen ancak burnundan memnun olmayan çok sayıda birey dolgu yaptırarak burnunda istediği değişikliği yapabiliyor. İnsanların kafasında canlanan soru ise genellikle burun dolgusunun ne kadar süre boyunca etkili olduğudur.

Yapılan dolgu genellikle birkaç ay içinde etkisini kaybeder ve burun eski haline döner. Bu uygulama cerrahi operasyondan çekinen hastalar için oldukça idealdir ve sıklıkla kullanılır. Burun dolgusu fiyatları hakkında genel bilgi için uzman asistanlarımıza danışınız.

Dolgu yaptırmadan önce dikkat etmeniz gereke en önemli nokta doktor seçimini iyi yapmaktır. Doktorun daha önce aldığı yorumları okuyarak fikir sahibi olabilir ve karar verme sürecini kolaylaştırabilirsiniz.

Başarılı bir doktor tarafından yapılan burun dolgusu hastanın beklentilerini karşılayacaktır. Bir süre sonra etkisini yitiren bu uygulamayı tekrar yaptırma şansına da sahipsiniz. Burun dolgusu fiyatları 2021 hakkında bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

Burun Dolgusu Fiyatları 2021

Burun dolgusu fiyatları; işlemi yapan doktora ve buruna uygulanacak işleme göre değişiklik gösterir. Dolgu yaptırmak isteyen hastanın ilk olarak doktorla görüşüp muayene olması ve ardından yapılacak işlemin belirlenmesi gerekir. Yapılacak işlem detaylı şekilde belirlendikten sonra doktor tarafından burun dolgusu fiyatları 2021 belirlenir ve hasta ile paylaşılır.

Dolgu yaptırırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesi de doktor ve estetik merkezi seçimidir. Çok uygun veya çok fahiş fiyat veren uzmanların güvenilirliği yüksek değildir ve sizi mağdur edebilirler. Bu sebeple seçim yaparken dikkatli olmalı ve işlemi yapacak kişiyi dikkatli seçmelisiniz. Burun dolgusu fiyatları bilinmeyenler için bizimle iletişime geçin.

Burun Dolgusu Yaptıranlar

Burun dolgusu yaptıran pek çok insan bu uygulamanın etkisinden memnun kaldığını söyler. Ağrısız bir uygulama olan dolgu sayesinde burnundan şikayetçi olan çoğu kişi kısa süre içinde hayallerindeki buruna kavuşabiliyor. Uygulamayı yaptıran insanların söylediği bir diğer şey ise doktorun ve estetik merkezinin detaylı bir araştırmadan sonra seçilmesi gerektiğidir.

İşinin ehli uzman bir doktor tarafından yapılan burun dolgusu gayet iyi bir sonuç verir ve hasta sonuçtan memnun olduğunu iletir.