Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Bölgesel İncelme Tedavileri Nelerdir?

blank

Bölgesel İncelme Tedavileri Nelerdir?

Vücudumuzun belli kısımlarında spor, diyet ve bunun gibi zayıflamak için yaptığımız aktivitelere rağmen kaybolmayan inatçı yağların alınmasıyla vücuttaki yağların azaltılmasına bölgesel incelme denir. Bölgesel incelme tedaviler çeşitlidir ve bu yöntem kilo azaltmak maksadıyla yapılmaz. Bu yöntem vücutta biriken yağların azaltılmasıdır. Bölgesel incelme tedavilerinden birinin uygulatacak kişinin bunun farkında olması gerekmektedir.

Birden fazla bölgesel incelme tedavisi vardır. Bunlardan biri Lokal fazlalıklar için yapılan zeltiq tedavisidir. Bu tedavide vücudun yağ biriken ve eritilmesi istenen bölge vakumlanarak bir kapsülün içine alınır. Daha sonra çeşitli teknolojilerle bu bölge sıfır dereceye kadar soğutularak yağ hücrelerinin ölümü tetiklemesi sağlanır. Bu işlem yaklaşık 1 saat kadar sürer ve hafif bir kızarıklık ile tedavinin başlarında ki sızıların dışında herhangi bir yan etkisi yoktur. İki hafta sonra tedavinin uygulandığı bölgede küçülme başlıyor ve bu küçülme birkaç sonra daha belirgin hale geliyor. Parçalanan yağlar ise metabolizma faaliyetler ile dışarı atılıyor. Diğer bir tedavi yöntemi ise sculpsuredir. FDA yani Amerika Gıda ve İlaç Dairesi onaylı olan bu tedavi ile vücudun tedavi edilmek istenen bölgesindeki yağların etrafında bulunan sıvının ısıtılarak yağları parçalamasını sağlayan yöntemdir. Yağ dokusunun çok fazla olmadığı durumlarda 1 seansta bitirilen tedavi yöntemi yağ dokusunun fazlalığına göre birkaç seans da sürebilmektedir. Tedavinin uygulandığı her bölge yaklaşık 25 dakika sürektedir. Bu tedavi bacak, kol, bel, sırt bölgeleri, basen gibi vücudun çeşitli kısımlarına uygulanabilmektedir. Tedaviden sonra ısıtılan bölgelerde kızarıklık ve ödem oluşabilmektedir. Buna karşı doktorunuzdan bilgi almanız size tavsiye edilmektedir. Tedaviden sonra sabırlı olmak gerekir çünkü 5 ya da 6 hafta sonra tedavinin etkisini görülmeye başlar. Tedavinin uygulandığı bölgeye de masaj yapmak önemlidir. Başka bir tedavi yöntemi de ultrashape 3 ile bölgesel incelme tedavisidir. Ultrason teknolojisiyle yapılan bu tedavide cilt hiçbir şekilde zarar görmez. Ultrason ile yağları sıvılaştıran ultrashape 3 tedavisi ile sıvılaşan yağların vücut tarafından kullanılmasını sağlar. Birkaç saat süren bu yöntem sonrasında kişi günlük yaşantısına geri dönebilir. Bu tedavilerle birlikte başka tedavi yöntemleri de bulunmaktadır.

Bölgesel incelme tedavi yöntemini uygulatmadan önce herhangi sağlık probleminizin olup olmadığını veya başınızdan geçen hastalıkları doktorunuzla konuşmanız önemlidir. Bu tedavilerin kilo vermek maksadıyla değil de vücudun belli bölgelerinde biriken inatçı yağları aldırmak amacıyla yapıldığını unutmamak gerekir.