Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Aqualyx Enjeksiyonu

blank

Aqualyx Enjeksiyonu

Günümüzde hemen hemen her gün yeni bir estetik uygulama ile tanışıyoruz. İşte bu yeniliklerden biri de problemli yağ depolarından güvenli ve basit bir şekilde kurtulmanız için tasarlanmış olanAqualyx’dir. Bir tür safra asidi desoksikolanik asit içerir aqualyx. Bakteriler yardımıyla yağın yakılması için vücudumuzda desoksikolanik asit karaciğer aracıyla kendi kendine üretilebikmektedir. Desoksikolanik asidin yağ çözüm yeteneği ssntetik olarak hazırlanmış bir karışım olan aqualyxtm, profesör P. Motoloze tarafından geliştirilmiştir.

Bahsi geçen etken madde yağ hücrelerinin çeperi üzerine kilitlenerek etki etmekte ve sonuç olarak hücre içerisinde depolanmış bulunan yağ asitlerini serbest bırakmaktadır. Bu durum sonucu hücre atıkları vücut tarafından atılarak ve bağlı olmayan yağ hücrelerini metabolize olarak enerjiye dönüştürmektedir. Yağ birikimlerinin erimesi için aqualyx enjeksiyonu hemen hemen bütün vücuda uygulanabilir. Vücutta bulunan lokalize yağ depoları, gıdı, kalça, göbek ve karın çevresi, kollar, dizin iç kısımları, baldırlar, trochanter bölgesi, popo ve bacak araları, erkek göğüslerinin ufaltılması, lipomlar ve ense yağ birikimlerinin azaltılması için sayılan bögelere uygulanabilir. Aqualyx enjeksiyonunun seans sayısı ise yağ birikimlerinin yaygınlığına, istenilen düzeltme derecesine ve yağ dokusunun özel reaksiyonlarına bağlı olaral değişmektedir. Sonuç ortalama olarak görülebilecek duruma gelene dek üç haftalık aralıklar ile üç beya beş seans gerekebilir. Tedavinin başarısını sağlamak amacıyla sağlıklı beslenme ve egzersiz kesinlikle gerekli unsurlardır. Aqualyxtm enjeksiyon, özel, esnek ve ince bir iğne yardımı ile doğrudan deri altı yağ dokusuna enjekte edilir. Deri altı yağ dokusunun hemen hemen hiç bir hisse sahip olmamasından dolayı tedavi aslında neredeyse tamamen ağrısız ve acısızdır. Buna ek olarak aqualyxtm ilaveten lokal anestezik içerir. Uygulamanın hemen sonrasında hafif bir şişlik ve kızarıklık görülmesi olasıdır. Hipodermik iğne aracılığıyla yapılan herhangi bir tedavi de olduğu gibi oldukça küçük bir hematoma görülmesi de mümkündür. Bütün bu olası yan etkiler tedaviden bir kaç gün sonra kaybolur.

Aqualyx enjeksiyonu uygulaması sonrasında on iki saat içerinde tedavi uygulanan bölgeye kozmetik ürünler uygulanmaz ve tüm ısı ve radyasyon kaynaklarından da uzak durulması gerekmektedir. Tüm bunlara ek okarak yedi gün boyunca ağır egzersizlerden de kaçınmak gerekmektedir.