Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Alın Dolgusu

blank

Alın Dolgusu Nedir?

Alın dolgusu en basit tanımı ile kırışan ve çizgilenen bölgeye hyaluronik asit ile dolgu yapılması işlemidir. Estetik bir müdahale olan alın dolgusu birçok kadın tarafından tercih edilir ve başarılı sonuçlar verir.

Etkisini hemen gösteren bu yöntemin kalıcılığı 1-1.5 yıl arasında değişiyor. Medikal estetiğin alanına giren alın dolgusu, en çok tercih edilen estetik müdahalelerden biridir.

Kadınlarda ve erkeklerde yaşın ilerlemesi ile birlikte bazı estetik sorunlar ortaya çıkar. Bu problemlerden bir tanesi de alında ortaya çıkan çizgiler ve kırışıklıklardır.

Birçok insan bu kırışıklıklardan rahatsız olur ve bu durum için bir çözüm arayışına girer. Alnın daha gergin ve sıkı görünmesini sağlarken kırışıklıkları da yok eden alın dolgusu estetik merkezleri tarafından yapılmaktadır.

Alın Dolgusu Nasıl Yapılır?

Alın dolgusu yaptırmak isteyen bireylerin çoğu bu uygulamanın nasıl yapıldığını merak ediyor. Alın bölgesi kırışıklıkları ve ince çizgiler için uygulanan dolgu ile son zamanların en çok tercih edilen estetik uygulamaları arasında bulunuyor.

Alın dolgusu için genelde hyalüronik asit kullanılır. Buna ek olarak bazı durumlarda ise kök hücreden alınan yağlar alın bölgesine enjekte edilir. Bu şekilde hastaların cildindeki kırışıklıklar giderilerek cilt oldukça pürüzsüz hale getirilir.

Vücuttan alınan yağ dokuları ile de uygulanabilen dolgu her durumda oldukça etkilidir. Eğer siz de alın çevrenizdeki kırışıklıktan ve çizgilerden şikayetçiyseniz alın dolgusu yaptırmayı düşünebilirsiniz.

Alın Dolgusunda Hangi İşlemler Yapılır?

Alın dolgusu yaptırmayı planlayan kadınların en çok sorduğu sorular arasında işlemin yapılış şekli bulunur. Alın dolgusu fiyatları ve uygulaması yapılmadan önce ilk olarak işlemin yapılacağı bölge temizlenir ve bir anestezik krem kullanılır. Bu noktada lokal anestezi de tercih edilebiliyor.

Daha sonrasında enjektör yardımıyla hyalüronik asit  ciltin altına aktarılır ve işlem yaklaşık 15 dakika içinde tamamlanır. İşlem tamamlandıktan sonra birkaç saat boyunca bölgeye sert masaj yapılmaması ve çok şiddetli mimiklerden kaçınılması tavsiye edilir.

Bunlara dikkat eden hastalar sosyal hayatlarına normal şekilde devam edebilirler.

Alın Dolgusunun Avantajları

Özellikle kadınların alın bölgesi belli bir yaştan sonra nem ve kolajen kaybına uğruyor. Bunun sonucunda da alın bölgesinde ince çizgiler ve bazı kırışıklıklar meydana geliyor. Birçok insan bu problemin nasıl çözüleceği konusunda bilgi edinmek istiyor ve bunun sonucunda alın dolgusu yaptırmaya karar veriyor.

Çizgilerin ve kırışıklıkların olduğu bölgeye hyalüronik asit enjekte etme işlemine verilen addır. Hepimizin bildiği üzere hyalüronik asit cilt için oldukça faydalı bir içeriğe sahiptir ve gençleşme konusunda çok etkilidir. Bu ürün enjektör yardımıyla istenilen bölgeye enjekte edilerek uygulama gerçekleştirilir.

Alın dolgusu fiyatları ve yaptırmanın en büyük avantajı alın bölgesindeki çizgiler ve kırışıklıklardan kurtulmaktır. Bu problem çözüldüğünde kişi olduğundan çok daha genç bir görünüme kavuşur ve kendine baktığında mutluluk hissiyle dolar. Aynı zamanda geçici olan bu yöntem sayesinde ameliyat ve cerrahi müdahale risklerini de almanız gerekmez.

Alın Dolgusunun Etkisi Ne Kadar Sürer?

Hyalüronik asit kullanılarak yapılan alın dolgusu yaklaşık 1-1.5 yıl boyunca etkisini sürdürür. Bu sürenin sonunda dolgular etkisini kaybeder ve yüz eski haline döner. Bu kalıcılığı arttırmak için kullanılan dolgu malzemesinin kaliteli olmasına özen gösterilmelidir. Aksi takdirde uygulamanın etkisi beklenenden çok daha kısa olabilir.

Alın dolgusu yapımında kaliteli bir estetik merkezi ile görüşmeniz en doğru tercih olacaktır. Bu merkezler sizlere en iyi hizmeti vermek için çalışır ve işlerini kaliteli şekilde yaparlar. Eğer siz de dolgu yaptırmak istiyor ve güvenilir bir estetik merkezi arıyorsanız bizimle iletişime geçebilir ve internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Alın Dolgusu Kalıcı Mı?

Cerrahi müdahale içermediği için kısa sürede uygulanan ve hastanede kalmayı gerektirmeyen alın dolgusu yaklaşık olarak 1.5 sene etkisini sürdürür. Bu süre kullanılan dolgunun kalitesine göre uzayıp kısalabilir. Zaman geçtikçe dolgular erimeye başlar ve alın eski şeklini alır.

Estetik merkezi seçimi yaparken kaliteli ve profesyonel bir firmadan destek almaya özen göstermelisiniz. Bu şekilde yapılan uygulamanın süresi daha uzun olur ve siz de hayallerinizdeki görünüme kavuşabilirsiniz. Alın dolgusu fiyatları konusunda da destek almak için bizimle iletişime geçiniz.

Alın Dolgusu Fiyatları

Alın dolgusu fiyatları ile dolgu cilt yapısına göre ve uygulanacak işlemlere göre değişkenlik gösterir. Bu konuda en doğru bilgiye ulaşmak için doktorunuzla görüşmeniz gerekir. Bu sebeple çok sayıda insan bu işlemin fiyatı hakkında bilgi almak istiyor.

Estetik merkezlerine gittiğinizde size çok yüksek veya çok düşük fiyatlar verebilirler. Burada önem vermeniz gereken konu fiyat değil kalitedir.  Çok düşük fiyat veren bir estetik merkezinin yaptığı alın dolgusu fiyatları ve işlemi sizi memnun etmeyebilir hatta hayal kırıklığına uğratabilir.

Bu sebeple işlemi yaptırırken dikkatli olmalı ve profesyonel biriyle iletişimde olmalısınız. Aksi takdirde yüz bölgenize yapılacak olan bu müdahale sebebiyle mağdur olabilirsiniz.