Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Alidya Enjeksiyonu

blank

Alidya Enjeksiyonu

Alidya ile selülit sorununda kesin sonuçla elde etmek mümkündür. Bayanların en ciddi sorunlarından biri olan selülit, sağlıksız beslenme alışkanlıkları, modern yaşam tarzı ve genetik eğilimler sonucu oluşabilir. Bilimsel adı ile yerel lipodistrofi yani selülit, lenf ve kan dolaşımının kötü işlemesi sebebi ile yağ moleküllerinin dokularda düzensiz dağılımı ve yine yağ dokusunun su tutması yüzünden meydana gelebilen deri ve deri altı dokularının patolojik durumu olarak kabul edilir. Basit bir dil ile anlatmak gerekirse selülit, genellikle kadın vücudunda karın, kalça, diz, uyluk ve göğüs bölgesinde gözlemlenebilen portakal kabuğu biçiminde ki görünümdür.

Selülitten kurtulmak için sağlıklı beslenme, alkol kullanımını azaltma, bol sıvı alımı ve düzenli egzersiz yapmak bu durumu azaltabilen etmenlerdir. Fakat tüm bunları yapmasına ve kilo vermesine rağmen maalesef selülitten kurtulamayan kadınlar da vardır. İşte tam d bu noktada Alidya devreye giriyor. Vücudumuzun bazı bölgelerinde ki yağ dokusu tabakasında ki değişimlerden meydana gelebilen, cilt düzensizliklerinin tedavi edilmesini ve iyileştirilmesini sağlayabilen, selülit konusunda ki en son araştırmalarda bulunmuş olan ve enjekte edilebilen bir üründür. Alidyanın etkisi ise, selülitin patonejik karakterinin demir toksikliğine bağlı olduğunun düşünüldüğü yeni bir hipoteze dayanmaktadır. Yağ hücrelerinin büyümesine sebep olan toksik maddelerin birikmesini giderebilerek selülitin azalmasını sağlayabilen alidyanın yepyeni sentezi sayesindedir.

Alidya Enjeksiyonunda seans sayısı, selülitin görüldüğü bölge, problemin genişliği ve selülitin derecesine bağlı olarak değişebilir. Fakat gözle görülebilir sonuçlar elde edilebilmesi için ortalama olarak üç ya da beş seans gerekebilir. Alidya tedavisinin bitmesi sonucunda dahi tedavinin kalıcı olabilmeai için bir ya da iki seans daha tekrarlanması gerekebilir. Alidya enjeksiyonu, selülit görülen herhangi bir bölgede haftalık seanslar ile mezoterapi yöntemiyld uygulanır. Enjeksiyon sonrası iğnenin giriş bölgelerinde küçük yüzeysel morluklar veya hafid kırmızılık görülebilir. Ancak bu tür reaksiyonlar bir kaç saat içerinde kaybolur. Tedavi sonrasında uygulama yapılan bölgeye on iki saat boyunca kozmetik ürünler sürülmemelidir. Aynı zamanda tüm ısı ve radyasyon kaynaklarından da uzak durulmalıdır. Hastanın tedavi uygulanacak bölgesinde kronik veya akut bir enfeksiyon mevcutsa alidya önerilmektedir. Ayrıca çeşitli alerjik reaksiyonlar, anafilaktik reaksiyonlar, otoimmün hastalıklar ve ciddi organik hastalıklar geçirenler ile hamile ya da emziren kadınlar ve çocuklar da dahil olmak üzere bu unsurları taşıyanlara Alidya önerilmemektedir.